Turiu draugę. Draugaujame daugiau nei pusantrų metų. Abu dirbame. Matomės dažnai. Aš ją atsivedu pas save. Ji pažįsta mano šeimą. Pastaruoju metu ji pasikeitė. Kalba, kad aš su ja žaidžiu, įtarinėja. Žinau, kad ji susitinka su kitais vyrais (sako, kad draugiškai). Ar galiu dėl to priekaištauti?

Viskas priklauso nuo draugo/jūsų ir draugės/jos ilgalaikių gyvenimo ir santykių tikslų.

Pats startas, pradėjimas santykių yra labai svarbus. Jei pradžioje išsiaiškinama daug klausimų ir nelieka tuščių iliuzijų – pora arba išsiskiria (nes tempiant gumą vis vien komplikuosis santykiai) arba tampa stipria šeima. Reikia ryžtingai spręsti situaciją viena arba kita kryptimi.

Vienai pusei toks gumos tempimas gali būti komfortiškas, patogus, kitai pusei – kankinantis. Todėl reikia žaisti aiškiomis žaidimo taisyklėmis ir nesusipratimai išnyks.

Kuriant santykius pirmiausia reikia išsiaiškinti tikslus, o po to “klijuotis” fiziškai artėjant. “Susiklijavus”, bet prieš tai neišsiaiškinus žmogaus tikslų, vertybių, požiūrio į gyvenimą prasideda skausmingas “atsiklijavimas, plėšimas”.

“Klijavimasis” poros santykiuose – tai emocinis ir fizinis suartėjimas. Jei pora nutarė kurti šeimą – klijavimasis yra normalus, natūralus ir būtinas ir klijuojamasi visam gyvenimui. Jei pora dar nenutarė kurti šeimos ir jau klijuojasi – jie stipriai rizikuoja, nes statistika rodo, kad didesnė dalis tokių porų išyra.

Priekaištauti galite tik sau, nes pagal realias pažinčių taisykles ilgas draugavimas nekuriant šeimos yra savo ir kito žmogaus laiko gaišinimas. Reikia arba aktyviai aiškintis ir kurti šeimą, arba bendrauti (flirtuoti) tik per pagarbų atstumą, neįsitraukiant į jausmus, buvimą namuose, neteikiant vilčių ir t.t.

Besikomplikuojančioje situacijoje yra vienas teisingas išėjimas – pilnai perstartuoti santykius nuo nulio taip lyg išvis nebūtumėt pažįstami. Aišku, jei ir mergina nori perstartuoti santykius.

 • Su didžiule pagarba ir mandagumu pranešti merginai, kad gyvenimo aplinkybės reikalauja atnaujinti santykius nuo nulio (ir taip arba sukuriant šeimą arba draugiškai išsiskiriant).
 • Nebekviesti jos pas save į namus.

Bet susitikinėti su ja viešose vietose kur daug žmonių ir geriausia – dienos metu.

Pasidaryti sąrašą rimtų gyvenimiškų klausimų ir juos visus išsiaiškinti nuosekliai tarpusavyje.

Išsiaiškinti

 • gyvenimo būdą,
 • tikslus,
 • religiją,
 • vaikų turėjimo norus, vaikų auklėjimo principus,
 • finansinius apetitus,
 • geografinius ketinimus,
 • darbo,
 • būsto,
 • santykių su artimaisiais, giminėmis ir draugais
 • ir visus kitus rūpimus klausimus

Pirmiausia – pozityvius (jūsų pliusus), po to – negatyvius (jūsų trūkumus).

Po to susitikti su abejais tėvais.

Jei nekyla jokių rimtų kliūčių – nedelsiant pirštis merginai, kurti šeimą ir gimdyti vaikus.

Jei visas ši procesas delsia – mergina turi teisę susitikinėti su kuo tik nori.

Jūs – taip pat.

Nepriklausomai kaip jūs arba šiuolaikiniai žmonės jus vadina “draugais”, realiai gamtiškai kalbat vyras ir moteris tikrais draugais tampa tik kai žieduojasi  (sužadėtuvių ir vestuvių etape). Kol jie neturi žiedų – vadinimas vienas kito “draugais” yra mažų vaikų neįsipareigojusios kalbos, neturinčios realaus atitikmens vyro ir moters santykių etapuose.

****

Straipsnių prenumerata metams kainuoja tik 121,69 lt (naujausios kainos čia)

povukai

%d bloggers like this: