Pašaukimas – kaip jį atrasti?

"Kur stoti" žurnalo straipsnis

SAVĘS PAŽINIMAS

Girdzijauskas.com

4/28/20224 min read

Senovės išminčiai sako, kad Misijos, savo vietos gyvenime radimas – absoliučios sėkmės pradžia, tiek dvasinėje, tiek ir materialinėje srityje. Tačiau savo misijos paieška gali užtrukti ilgus metus. „Kai žmogus galų gale randa savo vietą – jis randa ir savo idealią profesiją, aukso gyslą. Tai didžiulės laimės momentas“, – sako gerai žinomas lektorius Tomas Girdzijauskas, turintis 14 metų patirtį vedant seminarus Lietuvoje ir už jos ribų.

Kaip atrasti savo pašaukimą? – šis klausimas kirba daugelio žmonių galvose, o ypač jaunų, bebaigiančių mokyklą ir ketinančių pasirinkti tolesnį savo gyvenimo kelią. Vieniems pavyksta lengvai surasti atsakymą, kitiems užtrunka šiek tiek laiko, treti – jo taip ir neatranda visą gyvenimą.

Kad paieškos netruktų visą gyvenimą, neseniai lektorius T.Girdzijauskas surengė nemokamą vebinarą apie tai, kaip atrasti savo pašaukimą.Sulaukus didelio susidomėjimo, lektorius kovo 17 dieną Vilniuje vedė gyvą seminarą – šio seminaro pratęsimą. Seminare lektorius pasakojo apie tai, kodėl neekonomiška dirbti nemylimą darbą? Kodėl svarbu aplinkiniai žmonės ir kaip pasinaudoti jų nuomonėmis ieškant savo profesijos?

Kaip atpažinti savo talentus? Kaip išbandyti save gyvenime? Kodėl lavinant charakterį greitai aiškėja profesija? Kaip komunikavimo lavinimas siejasi su profesija? Taip pat pateikė daug įvairių patarimų.„Svarbiausia, kad žmogus, atradęs savo misiją, pastebi tris labai svarbius dalykus: jo santykiai su namiškiais, su draugais ir su visais kitais viso pasaulio žmonėmis apsivers į gerą pusę“, – sako lektorius.

Pasidalinsime įdomiomis įžvalgomis iš lektoriaus T.Girdzijausko seminaro.

Kas yra pašaukimas?

„Skaitydamas senus išminties tekstus, aš netikėtai sužinojau, kad savo misijos, savo pašaukimo radimas gyvenime yra esminis dalykas. Kai žmonės atranda savo vietą gyvenime, prasideda visapusiška sėkmė – ir dvasinėje, ir materialinėje srityje. Bet žmonės paprastai savo paskirties ieško ilgus metus ir kai randa, nuo to taško gyvenime vyksta didelis lūžis“, – sako T.Girdzijauskas.

Lektoriaus manymu, pašaukimas yra tas pats, kaip vieta po saule, žmogaus paskirtis, gyvenimo misija, ideali profesija, kurios žmonės ieško ilgą laiką, arba mylimas darbas, kurio jie labiausiai trokšta ir kartu tai yra rolė visuomenėje, žmonijoje, kurią mes norime vaidinti.

„Kalbant apie asmeninį pašaukimą, man buvo įdomu atrasti, jog yra sąryšis tarp nacionalinės misijos ir atskirų asmenų misijų. Jei šalyje dauguma jaunų žmonių studijuota universitetuose ir po to gavę diplomus po kurio laiko jau dirba visai kitoje srityje, ne toje, kurioje mokėsi nuo pat pradžių, tai jau rodo, kad yra kažkas negerai, kad švaistomi pinigai, einama visai ne ta kryptimi, paskui grįžtama ir sukamas gyvenimo kelias vėl kitur, sugaištamas laikas – galų gale ir asmeniniu, ir nacionaliniu lygmeniu nauda labai maža.

Dar blogiau, jei žmonės dirba darbą, kurio nemėgsta ar net nekenčia. Gana daug žmonių nedirba pagal savo pašaukimą, o tai duoda didelį nuostolį visai valstybei. Nekalbat apie tai, kad yra didžiulis nuostolis asmeniniam gyvenimui. Iš tikrųjų, jei išeitume į gatvę ir paklaustume 10 atsitiktinių žmonių, ar jie dirba savo mėgiamą darbą, iškart būtų gana aiškus vaizdas to, kas vyksta su visos Lietuvos globalia misija“, – aiškina lektorius.

Sąsiuvinio metodas

T.Girdzijauskas įsitikinęs, kad kalbant apie pašaukimą, reiktų grįžti prie senovės graikų, kurie prieš tūkstančius metų sakė, kad svarbiausias dalykas gyvenime yra pažinti save. Jie turi tokią frazę: „Pažink pats save“.

„Būtent savęs pažinimas ir duoda žmogui didžiausią energiją, proveržį, savo talentų atpažinimą, žinojimą ko aš noriu, išmokimą valdyti save, savo mintis ir tikslus, svajones, siekius ir t.t.“, – tvirtino lektorius.

Pažinant save, reikia stengtis realistiškai įvertini savo pliusus ir minusus. Paprastai žmonės bijo net kelti sau tokius klausimus, nes kalbėti tokiomis kraštutinėmis temomis kaip pliusai ir minusai iš tikrųjų yra kažkas panašaus kaip atlikti chirurginę operaciją, lyg savęs išsioperavimas, lyg savo vidurių išsivertimas, gilus savęs auditas. Bet žmonės nepadarę šito veiksmo, visą laiką gyvena iliuzijoje klaidingai įvertinę save ir dirba ne tai, ką jie norėtų ar turėtų daryti.

„Vienas iš geriausių būdų realistiškai įvertinti save, yra tai, ką aš vadinčiau, sąsiuvinio metodu. Paskirkite tam specialų sąsiuvinį. Nuolankiai ir įdėmiai klausinėkite patyrusius, išmintingus, aktyvius žmones: ką jie mano apie JŪSŲ misiją. Sistemingai darykite apklausą apie save, ir tai užrašykite sąsiuvinyje. IEŠKOKITE BENDRO VARDIKLIO tarp išgirstų nuomonių.

Klausinėkite žmonių nuomonės, ką jie pasakys apie jūsų misiją, kokia turėtų būti jūsų tikroji veikla, ko jums nedaryti ir ką jums būtų geriausiai daryti. Jie, žinodami skirtingus jūsų charakterio aspektus ir jūsų gyvenimą, gali pasakyti labai stiprią statistinę nuomonę. Kai gausite šitų patarimų sąrašą, ieškokite koks yra bendras vardiklis tarp visų tų nuomonių ir pamatysite, kad yra tam tikras sutapimas.

Išbandykite gap year

Kitas naudingas metodas yra taip vadinami gap year, t.y. baigus mokyklą prieš stojant į universitetą metus laiko praleisti savanoriaujant, dirbant kurioje nors srityje, kuri atrodo įdomi arba net pakeisti keletą sričių per tą laikotarpį.Vieni žmonės tam skiria metus, kiti gal net dvejus, siūloma netgi pakeliauti per tą laikotarpį, pamatyti pasaulį ir ramiai neskubant apspręsti į kokias studijas stoti ir kokią profesiją pasirinkti visam likusiam gyvenimui.

„Šis gap year arba praleistų metų tarpo metodas yra vienas iš svarbių metodų, kuriuos aš rekomenduoju“, – sako lektorius.

Kitas metodas yra šveicarų modelis, jis labai panašus į gap year, tiesiog jis konkrečiai siūlo po mokyklos metus skirti tik darbui jūsų mėgiamoje srityje, vienoje konkrečioje profesijoje. Tai labai konkretus būdas ir jei žmogus pamato, kad tai yra ne jo veikla, ne jo sritis, gali ramiai sustoti, pergalvoti ir neskubėdamas pasirinkti kitą kryptį.Yra ir daugiau įdomių bei naudingų metodų, kurie padeda geriau pažinti save ir atrasti savo pašaukimą. Apie tai išsamiau lektorius Tomas Girdzijauskas supažindina savo seminare "Kaip atrasti savo pašaukimą. 7 kryžminės ugnys"

išpardavimasišpardavimas
pasaukimaspasaukimas