Kodėl reikia kokybiškai norėti?

Norai yra paslaptingiausia ir mažiausiai įsisąmoninama žmogaus galia. Kodėl? Apie tai šiame straipsnyje

SAVĘS PAŽINIMAS

Tomas Girdzijauskas

10/10/20232 min read

Norai yra paslaptingiausia ir mažiausiai įsisąmoninama žmogaus galia.

Stiprios asmenybės nuo silpnų skiriasi tik vienu esminiu aspektu - norų stiprumu, kiekiu ir kokybe. Žmonės esantys depresijoje paprastai nežino ko nori, neturi stiprių aiškių ĮKVEPIANČIŲ norų, t.y. įkvėpimo (kitais žodžiais).

Ką daryti?

Reikia sąmoningai kurstyti, katalizuoti, skatinti, stiprinti norus. Gaudyti kiekvieną galimybę juos stiprinti. Kai kurie autoriai sako, kad nė vieno noro negalima praleisti šiaip sau. T.y. visus juos rašytis į sąrašus (pasėti), grupuoti (prižiūrėti, laistyti) ir vieną dieną jie sudygsta ir vėliau realizuojasi. Ar tai vadinti norų stiprinimu ar tikslų formavimu - iš esmės tai tas pat.

Kaip dirbti su tikslais - prirašyti pilna knygų ir video, todėl nesiplėsiu. Tačiau paminėsiu dar kai ką svarbaus apie norus.

Mnemotechnika yra vienas iš svarbiausių metodų norams stiprinti. Pasidarykite mažiausiai 3-5 (o gal ir daugiau) norų-tikslų rinkinius/sąrašus. Tuos sąrašus nuolat rūšiuokite, pildykite, braukykite, tobulinkite, gryninkite.

Pirmame sąraše nuolat rašykite visus net mažiausius buitinius materialius, daiktinius žemiškus dalykus, pirkinius (šimtai punktų).

Antrame - norus, susijusius su sveikata: jos stiprinimas ir priežiūra, profilaktika, sportas, judėjimas gydymo būdai ir t.t.

Trečiame - kompetencijos, karjera, mokslai, socialinis lygis, užsienio kalbos, sertifikatai, diplomai ir t.t (dešimtys punktų).

Ketvirtame - dvasiniai gebėjimai: valios lavinimas, savidisciplina, vidinio dialogo valdymas, tikyba, intuicija, išmintis, atradimai (nedaug punktų, nes tai labai dideli dalykai).

Aš tam naudoju Asana programėlę.

Jei nenaudojate kompiuterių - įsigykite spalvotus lapelius ir surūšiavę pagal spalvas šiuos lapelius nuolat bent kas savaitę ar keletą dienų, o geriausia - kasdien, rytais - perskaitykite, perrašinėkite ir tobulinkite.

Toks norų nuolatinis gryninimas veda prie labai rimtų rezultatų.

Tai nuolatinis savęs programavimas šių surašytų norų įgyvendinimui.

Ilgainiui visi rašomi norai pradės įsigyvendinti. Vieni greičiau, kiti lėčiau - bet prasidės judėjimas pirmyn plačiu frontu visose gyvenimo srityse.

Dar daugiau - bus atvejų, kai viena norų grupė išsipildys griūtiniu būdu, po to, kai grupė norų pavirs vienu labai dideliu ir stipriu noru. Greta to, labai rekomenduoju naudoti mnemotechnikas ir perskaityti kokią nors geriausią pasaulyje knygą apie atminties lavinimą.

Čia dar reikia paminėti, kad reikia nusistatyti viso gyvenimo tikslą ir tarpinius tikslus, tarkim kas 10 metų.

O taip pat įsivesti matavimą kaip sekasi tikslus pasiekti.