Emociniai pirkiniai meilėje

Apie tai, kad dažnas rinkdamasis partnerį nesirenka, bet daro "emocinį pirkinį". Kas beveik visda tampa priežastimi skyryboms.

SANTYKIAI

Tomas Girdzijauskas

9/4/20233 min read

pažintyspažintys

Vyrų-moterų santykiuose yra daug paradoksų, kurie nesi/sprendžia jokiu sveiku protu, tiesiogine, konvencine, įprastine, racionalia ir net akademine logika, o taip pat ir moteriška nuojauta (intuicija).

Sprendimams reikalinga arba gera tūkstantmečių praktika, arba gilios ir plačios (sakyčiau netgi labai gilios ir labai plačios) studijos. Mūsų, t.y. vyrų ir moterų natūroje/prigimtyje veikia gerokai gilesni dėsningumai ir jėgos, nei atrodo iš pirmo, antro, trečio ir n-tojo žvilgsnio. Ir šie dėsningumai dažniausiai yra labai nepatogūs komforto zonos ieškančioms moterims bei vyrams, kai jie nori pigiai pirkti didelį esminį gyvenimo malonumą. Ir šie dėsningumai yra nepermaldaujamai kieti, taip kaip gravitacijos bei kiti gamtos dėsniai arba kelių eismo taisyklės.

Temoje apie šiuolaikines merginas siekiančias turtingo vyro, (kurios kitas analogas yra muilo operos, o jų fabula: neturtinga mergina įsimyli turtingą vaikiną ir tada prasideda…) veikia dėsnis, sakantis, kad laimingiausios šeimos tos, kuriose vyrai ir žmonos yra PANAŠIAUSI (JAV darytas laimingiausių šeimų bendro vardiklio tyrimas). Kitaip sakant, panašios vertybės, religija, interesai, gyvenimo būdas, fiziniai duomenys (ūgis, svoris …) ir t.t. garantuoja geriausią ir ilgiausią poros sugyvenimą.

Bet ne pirminis aklas aistros impulsas arba dar vadinama romantinė meilė. Pastarieji faktoriai veda tiesiai į didžiausią skyrybų rekordą. Įsidėmėkite!

Todėl jeigu skirtingų socialinių arba ekonominių lygmenų (kastų) žmonės bando kurti šeimas – tai arba išvis nepavyksta, arba sunkiai gaunasi, arba šeimos nebūna labai tvirtos ir laimingos.

Dar kartą: ne pirminis jausmas veda į laimę šeimoje, daug vaikų ir stiprią visuomenę, bet išmintingas, apgalvotas, tiksliai apskaičiuotas, žmonijos ilgamete patirtimi ir tėvų palaiminimu pagrįstas, kietų kriterijų atrinktas partnerio VISAM GYVENIMUI pasirinkimas.

Tai lygiai kaip einant į parduotuvę ir dar daugiau. Yra gerai žinoma, kad vadinami “emociniai pirkimai” – tai pinigų valdymo klaida arba švaistūniškumas vedantis į nepriteklių ir jaukių namų pavertimą užgriozdintu nereikalingų daiktų sandėliu. Kai žmonės perka brangius ir svarbius daiktus – jie gerai pagalvoja, pasiskaito reitingus, atsiliepimus, instrukcijas, pasitaria su ekspertais. Devynis kart pamatuoja ir tik po to kerpa. Tas pat ir su žmogaus pasirinkimu visam gyvenimui. Ir tai daug daug kartų svarbiau nei perkant daiktus.

Romantinė meilė yra esminė startinė šeimos kūrimo klaida. Patikslinu kodėl.

Mes įsimylime konkrečias SAVYBES (t.y. jų rinkinį), kurias mums pabrėžė, sureikšmino tėvai, auklėjimas, aplinka kurioje užaugome, ta gyvenimo situacija ir visas laikmetis. Tačiau tas konkretus (būsimo jaunikio/nuotakos) savybių rinkinys buvęs tuo metu madoje, nebūtinai teisingas, objektyvus ir garantuojantis mums laimę.

Jei mes aistringai įsimylime turtingą vyrą arba labai gražią merginą, tačiau po kelių metų santuokos paaiškėja, kad mylimas sutuoktinis turi nepagydomą arba pavojingą ligą, didelę skolą, yra visiškai nesuderinamo charakterio, visiškai nevaldo savo pykčio arba turi dar kokių nors nuslėptų didelių problemų – staiga meilė šiam žmogui stebuklingai išgaruoja. Kodėl? Todėl, kad mes įsimylime ne žmogų (kaip teigiame sau arba kitiems), bet jo SAVYBES. Ir romantinė meilė dažniausiai būna didelė klaida todėl, kad susipažįstama tik su pirma pasitaikiusia savybe, kuri atrodo labai svarbi, (nes mus papildo) ir ta savybė “apakina” protą.

Būtent tai ir yra “emociniai pirkimai”.

Kai nesusipažįstame su visomis kitomis savybėmis, įskaitant ir užslėptus trūkumus, giminės-dinastijos istorija, vertybėmis, charakteriu ir t.t

Jei mes gauname stiprių griežtų kriterijų platų rinkinį nuo pat auklėjimo pradžių ir JO RĖMUOSE ieškome antros pusės, ir sukuriame šeimą su geriausiai atsirinktu žmogumi – tada romantinė meilė bei aistra ne tik įsižiebia lygiai taip pat, bet ir dar stipriau – ji kyla ir auga visą gyvenimą ir būtent tas atvejis laikomas tikru laimės jausmu.

Daugiau Tomo mokymuose ir konsultacijose