Ar vyrui pakanka būti “prilipus prie žmonos“

KLAUSIMAS: O jei vyras gyvenime nesusitinka su jokiais draugais,neturi jokių hobių kas liečia ne namų ribas, o tik prilipęs prie žmonos, [ar] tai reiškia, kad jam 100% gera su žmona namuose būti, ar jis tiesiog neturi draugų? Ar dėl to [kad jis prilipęs prie žmonos] nenukenčia jo EGO, vyriškumas? Čia aš ne apie save, tik pažįstu tokių šeimų. Įdomu….

Tomas Girdzijauskas: Anglai jūreiviai ir kariai įveikę komforto zoną nukariavo puse pasaulio ir todėl jų kalba tapo tarptautine. Daug anksčiau iki anglų senovės graikai nukariavo dideles teritorijas Rytuose ir graikų kultūra tapo etalonu ir net lietuviai naudoja daugybę graikiškų žodžių ir net savinasi juos galvodami, kad tai lietuviški žodžiai, kai iš tikro tai yra tarptautiniai žodžiai (net tarptautiniai, t.y. visame pasaulyje pripažinti!). Arabai nukariavo Vakarų teritorijas, tam tarpe Ispaniją ir garsios Toledo arabų bibliotekos dėka Europoje atsirado algebra (arabiškas žodis!), tikslieji mokslai ir galų gale – aukštosios technologijos kurias mes savinamės kaip savo nuopelną. Rusai nukariavo didžiausią pasaulyje teritoriją ir todėl turi daugiausiai iškasenų bei saugiausią kontinentinę plokštumą kurios labai nori kitos tautos. Amerikiečiai pirmieji pilnai įveikė mūsų planetos gravitaciją ir “paėmė“ Mėnulį. O ką istoriškai reikšmingo padarė ar daro vyrai lietuviai?
Tradiciniai išminties mokymai teigia, kad jei žiūrėti vaiko akimis, tai tėvas yra išorinio pasaulio už namų ribų (ir už komforto zonos) atstovas (arba “dievas“), kuris mamą ir vaiką veda per didelių, šiurkščių, grubių gamtos jėgų (žemės, vandens, oro ir ugnies stichijų) “džiungles” ir valdo tas “džiungles” kaip šeimininkas. Tėvas saugo šeimos namus nuo žaibų, saulės karščio, liūčių ir potvynių, šalčio, bado, žvėrių, plėšikų ir kt. Tėvas medžioja energijos “mamutus” ir neša į namus kaip pinigus, maistą, kurą, ir socialinį reikšmingumą ir kitas naudas bei malonumus.
Tokia vyriška “medžioklė” efektyviausia arba apskritai įmanoma tik kolektyvinio bendradarbiavimo pagalba. Vienišas vilkas (su retomis išimtimis) labai mažai ką gali pasiekti gyvenime.
Apie jūsų minimus atvejus sunku spręsti nežinant gyvenimo aplinkybių konteksto, tačiau jei imant bendrinį abstraktųjį atvejį, tai vyras įkvėpimą ir prasmę gauna ne pačioje šeimoje, bet už namų, už komforto zonos ribų plačiame pasaulyje ir veikloje nukreiptoje į žmoniją (klientus, piliečius, svetimus, tolimus žmones). Ir taip realizuodamas save jis gali į namus atnešti didžiausią energijos “grobį”, kurio laukia kiekviena žmona ir vaikai.
Kitaip sakant, vyras ir bendražygių ir “mamutų” turi ieškoti už namų ribų. Ten, o ne komforto zonoje, ne įsikibus į žmonos sijoną jo laukia tikrieji gyvenimo nuotykiai bei energijos šaltiniai – dėl kurių mes gimėme ir gyvename.

REKOMENDUOJAME 
Copy of T.Girdzijausko seminarų CD IŠPARDAVIMAS
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s