Apie pagarbą ir nuolankumą vyro nuomonei

Tomo mintys iš vienos diskusijos

“Pagarba, išklausymas, visų sprendimų priėmimas kartu, atviras nuomonės išsakymas“ tinka apskritai bet kokiam bendražmogiškam bendravimui: draugų, brolių, seserų, kaimynų, giminių, artimųjų, bendradarbių, skirtingų tautų ir t.t. Tai abstrakčios, trivialios frazės, bet ne konkretūs raktai konkrečioms vyrų ir moterų bendravimo problemoms.

Atsižvelgiant į konkrečias sudėtingas situacijas ir, ypač į kraštutines šeimos krizes (kuo giliau specifiškas bendravimas, atsižvelgiant į jų fiziologinius, emocinius ir mentalinius skirtumus ir giluminius poreikius, slypinčius visose moteryse ir visuose vyruose) – vyrams iš moterų ir moterims iš vyrų nepakanka tik “pagarbos, išklausymo, visų sprendimų priėmimo kartu, atviro nuomonės išsakymo“. Be viso to, jiems reikia labai specifiškų ir visiškai skirtingų dalykų.

Paklusnumas arba nuolankumas, yra dalykas kurį mes visi darome kasdien daug kartų.

Ar jūs manote, kad visur kitur gyvenime kasdien galima ir reikia elgtis paklusniai ir nuolankiai, o būtent jau šeimoje tai jokiu būdu to negalima ir draudžiama daryti?

Jei perfrazuoti mintį dėl nuolankumo vyro nuomonei, kaip skambėtų:“man sunku bus gerbti šviesoforą, kuriam turiu aklai paklusti ir tarnauti“? Ar norite pasakyti, kad jūs nepaklūstate šviesoforams ir kelių eismo taisyklėms kai skubate, o taisyklės jūs verčia sustoti ir laukti žalios šviesos?

Jūs paklūstate daugybės kitų vyrų nurodymams: valstybės vadovų, policininkų, gaisrininkų, muitininkų, vairuotojų, bilietų kontrolierių rašytinėms arba žodinėms komandoms, programoms ir kt. Svetimiems vyrams galima “paklusti“, o savo vyrui – ne?? Beje, jūs paklūstate ir svetimų moterų nurodymams taip pat.

Kiekvienas iš mūsų gyvename valstybėje ir paklūstame jos VMI, Vyriausybės, Konstitucijos, policijos, Seimo, įstatymų nurodymams, kelių eismo taisyklėms. Jei žmogus eina į gatvę – jis turės paklusti kelių eismo taisyklėms. Jei nenori paklusti kelių eismo taisyklėms, tai eik pievomis, laukais, bet ne keliais.

Gamta taip sukūrė, o visos pasaulio moterys juos tokius pagimdo – berniukai ir vyrai yra aktyvesni, sunkiau tramdomi, mažiau drausmingi, mažiau paklusnūs nei mergaitės ir moterys. Mokyklose berniukai nepaklūsta moterų pedagogių drausminimui ir tai akivaizdu iš patyčių epidemijos Lietuvos mokyklose. Motinoms sūnūs nepaklūsta nuo pat mažens.

Ne aš vyrus tokius sugalvojau, o gamta.

Jei moteris renkasi ir išteka už to konkretaus vyro – ji turės jo klausyti, antraip liks be vyro. Statistinis vyras ilgai neištvers su moterimi-vadove-kapitone-lydere, jam nurodinėjančia ir nustatinėjančia taisykles.

Moterims ginčytis su vyrais yra beprasmiška, nes jos vyrų vistiek neperginčys. Emocijos nėra argumentas.

Paklusnumo arba nuolankumo sąvokos turi ne tik negatyvines, bet ir pozityvines reikšmes.

Iš tikrųjų, paklusnumas arba nuolankumas gali būti dvejopas – iš kvailumo, baimės arba tingumo, ir iš išminties, meilės arba aktyvumo.

Tipinis paklusnumo arba nuolankumo veiksmas yra KLAUSYMASIS, kai pašnekovas kalba. Kiekvieno klausymosi akto metu, mes esame paklusnūs arba nuolankūs pašnekovui. Jeigu žmogus nemoka išklausyti – jo tobulėjimas greitai sustos, nes jis nepriims naujos informacijos.

Šeimoje, kaip ir automobilyje, negali būti dviejų vairų ir vairuotojų vienu metu. Arba vairuoja vyras arba vairuoja žmona. Kažkas kažkam turi paklusti konkrečiu momentu. Armijoje negali būti dviejų karvedžių, valstybėje negali būti dviejų prezidentų.

O gal jūs manote, kad visais laikais visose pasaulio šeimose moterys buvo ir yra aktyvesnis pradas ir vadovauja vyrams, o jie yra pasyvesnis pradas ir besąlygiškai paklūsta?

Susiję straipsniai:

Reklama

10-seminaru-rinkinys

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s