Aš turiu magistro laipsnį, o vaikinas nebaigė bakalauro

Klausimas: Aš turiu magistro laipsnį. Mano vaikinas – nebaigė bakalauro. Radęs progą jis kaskart man sako, kad su mano baigtais mokslais kelias tik į “nieką“ ir, apskritai, niekam net nesako, kur aš dabar dirbu. Mane tai skaudina. Man vis geriau sekasi, bet dabar jam apskritai bijau kažką apie save pasakoti.

Tomas Girdzijauskas:

1) Šiuolaikinis MASINIS konvejerinis švietimas jaunus žmones išmoko sudėtingų instrumentinių funkcijų vadinamų kompetencijomis. Tačiau nemoko asmenybės lavinimo, savęs pažinimo, komunikavimo, gyvenimo išminties, šeimos laimės paslapčių, doros-moralės ir kitų panašių dalykų. Taip gauname gebančius uždirbti ir gerai apie save galvojančius žmones, kurie realiai yra išvystę tik vieną savo asmenybės dalį, tačiau neproporcingai stipriai šlubuoja kita pusė. Dar blogiau, kad šie žmonės tampa pernelyg gerai galvojančiais apie save (arogantiškais), tuo tarpu objektyvi jų vertė paaiškėja susidūrus su bendravimo šeimoje sunkumais. Masinis konvejerinis švietimas negarantuoja laimės gyvenime. Jo kita paskirtis.

2) Šiuolaikinis ELITINIS švietimas jaunuolius pirmiausia moko komunikatyvinių-komandinių gebėjimų, lavina asmenybę, charakterį, valią, dorą. Tik ant šio tvirto pamato, antroje eilėje duoda kompetencijas. Tai visiškai kitokie žmonės.

3) Jei jūs esate magistrė – pasiklauskite save – ar jūs tokiu pačiu magistro kokybiniu lygiu galite spręsti šeimos santykių klausimus? Kiek jūs turite realių efektyvių žinių ir gebėjimų kurti šeimos laimę? Jei magistro lygiu būtumėte studijavusi šeimos paslaptis – jums nekiltų klausimas kaip tvarkytis su vyru, kaip realiai efektyviai reaguoti į jo elgesį, kaip minkštinti ir kompensuoti jo komunikavimo klaidas.

4) Jei magistro lygiu būtumėte studijavusi šeimos paslaptis – žinotumėte, kad laimingiausios tos šeimos, kuriose vyras ir žmona yra panašiausi gyvenimo būdu, vertybėmis, socialiniu lygių, tikyba, pažiūromis ir t.t.

5) Taigi darykite namų darbus – nuo šiol magistro lygiu studijuokite šeimos paslaptis.

Jei moteris nori būti laiminga šeimoje – pirmuoju prioritetu ji turi studijuoti šeimos laimės kompetencijas, o tik po to visas kitas.

*Papildymas

Moteris, kuri studijuoja šeimos paslaptis:

  • žino, kad moteriai tai svarbiau už visas kitas  žinias, nes šeima yra moters dominija, o ne vyro. Ir jei moteris nežino šeimos paslapčių, netvarko santykių šeimoje – šeimos nebus. Nes dauguma vyrų nesidomi šeimos paslaptimis ir juos priversti tai daryti yra nerealu, nebent atstatoma nacionalinė tradicija.
  • žino, kad kastų (soc. lygio), išsilavinimo, religijos, pasaulėžiūros, vertybių, gyvenimo būdo skirtingumas silpnina šeimą, o panašumas – stiprina. Todėl ji ieškos vyro, analogiško sau pagal kastą/išsilavinimą, nes antraip kils daug problemų ir jai pačiai reiks jas kompensuoti savo rizika ir atsakomybe.
  • žino, kad moters, o ne vyro sprendimas yra lemiantis kuriant, palaikant arba ardant šeimą.
  • žino, kad vyras šeimoje yra silpnoji grandis, startinėje santuokos padėtyje moteris yra pranašesnė, o vyrai dar yra paauglio mąstymo lygyje. Ji žino kaip kelti vyro savivertę. Išrinktąjį vyrą ji priima tokį koks jis yra, antraip liktų vieniša. JI žino, kad vyrai miršta anksčiau, žudosi greičiau ir jų trūksta kaip deficito.
  • žino, kaip auginti savo asmenybę

Norintiems sukurti šeimą, rekomenduojame (dabar ir su Pažinčių knygele PDF)>>

Reklama

3 komentarai “Aš turiu magistro laipsnį, o vaikinas nebaigė bakalauro

  1. Girdejau psichologes Jolantos nuomone, kad priesingu charakteriu poru santuokos laimingesnes, nes skirtingi zmones poroje uzpildo tai,ko nesugeba kitas, turi tas savybes, kuriu neturi kitas sutuoktinis ir todel santuoke sekmingesne, nes vienas vienur numato kliutis is anksto, o kitas kitur..

    1. Yra nuomonės, yra pasauliniai tyrimai – pagal juos panašiausių asmenų santuokos tvirtesnės, t.y. skyrybų mažiau ir t.t. Ir čia gal labiau ne charakteris turėtas minty, o kaip minėta, (soc. lygis), išsilavinimas, religija, pasaulėžiūra, vertybės, gyvenimo būdas.

    2. Ir aš girdėjau tokią nuomonę, bet čia turbūt turimas omenyje temperamentų skirtumas – vienas turėtų būti gyvesnis, greitesnis už kitą. O visa kita turėtų būti panašu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s