Kaip susitvarkyti su informacijos kiekiu?

Klausimas: Informacijos triukšmas toks didelis! Turiu norą skaityti, klausytis, matyti ir suprasti: sekti mūsų šalies, pasaulio aktualijas ne tik per mūsų nacionalinę žiniasklaidą (nes skirtingi kanalai ta patį nušviečia nevienodai). Bet nespėju tikrąja prasme. Per daug, per greit. Kokia išeitis? Kaip Jūs tvarkotės

Tomas Girdzijauskas:

Principas toks: svarbi yra žinių hierarchija – skaitykite tik kokybę, bet ne kiekybę.

Dar būtų galima pridėti žinių kokybės kriterijus iš Knowledge Management > Knowledge Quality arba šveicariškus GetAbstract referatų kokybės 4 kriterijus, bet tai jau detalės.

Pasaulyje yra šimtai milijonų knygų, 10-tys milijardų interneto tinklapių (tinklapis sąlyginai atitinka knygos-žurnalo apimtį). Tačiau didžioji jų dalis – vidutinės vertės. Tuo tarpu gyvenimas per trumpas atsitiktinių arba vidutinės vertės šaltinių (knygų, filmų etc.) įsisavinimui. Todėl būtina jas susirūšiuoti, sudėti į piramidę, hierarchiją. Ir pradėti tik nuo viršaus.

Pirmiausiai perskaitykite Nr.1 knygą žmonijos manymu.

Po to pagal savo vertybių skalę (o dar ir ją verta susirikiuoti), savo subjektyvų vertinimu atsirinkite Nr.1 geriausią visų laikų knygą ir perskaitykite ją.

Po to Nr.2 žmonijos.
Po to Nr.2 savo. Ir taip toliau.

Analogiškai su filmais.
Televizorių apskritai parduokite arba padovanokite. Ten daugiausiai rodo 5 balų vertės filmus (Discovery, History channel – išimtys). Be to, milijardieriai sako, kad iš to kur stovi namuose TV galima iškart suprasti kiek uždirba ta šeima. Daugumoje šeimų TV yra altoriaus vietoje (pačiam optinio dėmesio centre) ir visa šeima kasdien jam vergauja. Realiai ir rimtai vergauja.

Taigi, pirmiausia žiūrėkite Nr.1 patį žiūrimiausią filmą pasaulyje. Po to žiūrėkite visus top filmus vertinamus 8-10 balais (10-ties skalėje). Vien šiems filmams kažin ar užteks gyvenimo. Filmus 7-8 balų žiūrėkite tik retais išimtinais atvejais. Apie likusius išvis neina kalba.

Panašiai su interneto tinklapiais.

Taip pat su žmonėmis. Susiraskite pačius jums svarbiausius žmones pasaulyje ir artėkite prie jų. Susipažinkite, susirašinėkite, kalbėkitės kuo dažniau, klauskite jų patarimų, kelkitės gyventi kuo arčiau jų į jų aplinką.

Paslaptis tokia. Pvz. tarkime, yra tema, kurioje išleista 100.000 knygų. Tarkime, tai yra Vakarų Europos filosofija. Didinga, reikšminga, sunkiasvorė akademinė literatūra. Tačiau joje taip pat yra žinių kokybės hierarchija. Iš tikrųjų, kiekvienoje temoje yra tos temos didžiausias visų laikų autoritetas, iš kurio visi mokėsi ir nusirašinėjo. Pastarieji nieko iš esmės naujo nepasakė, tik savaip atkartojo tas pačias mintis. Ir tai – geriausiu atveju. Todėl, jei Jūs susirasite tą pagrindinį Jums rūpimos temos šaltinį ir jį perskaitysite – Jūs perimsite visas tos temos knygas (tarkim 100.000) ir visą tradiciją (aišku, jei rimtai studijuosite tą šaltinį). Pvz. jei filosofijoje perskaitysite Platoną – nieko naujo ir svarbesnio daugiau nesužinosite iš visų likusių knygų.

Kitaip sakant, jei susirasite tarkim top 100, ar top 500 pačių svarbiausių NUO VIRŠAUS, NUO SVARBIAUSIŲ visų laikų knygų ir jas perskaitysite – Jūs sužinosite VISAS svarbiausias visų laikų žmonijos žinias kokias tik įmanoma ir verta žinoti.

KLAUSIMAS Vladislav Marijanovič Kučevskij aš nesinaudoju TV, tai pagal ką spręsti, kiek uždirbu?
ATSAKYMAS Tomas Jonas Girdzijauskas Pagal tai kiek arti artimiausi televizoriai.


Prieš įsisavindami temą – darykite preliminarią šaltinių žvalgybą. Įdėtas laikas atsipirks 1000%.

Tad būtina pradėti nuo viršaus.

Rekomenduojame:

sale-1

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s