Atsakymas šeimos klausimu

T.Girdzijausko atsakymas vienai skaitytojai šeimos klausimu:

Laikmetis, kuriame gyvename reikalauja priiminėti sudėtingus gyvenimiškus sprendimus. Nepakanka tai daryti automatiškai, impulsyviai, pasiduodant socialiniam spaudimui, taip kaip daro masė aplinkui ir nepasigilinus į tikrąją reikalų esmę – juk tai mūsų pačių likimai. Dabartinis pasaulis rodo, kad ištisas pasaulio regionas su visu savo mentalitetu ir elgsena gali labai stipriai klysti atskirais gyvenimo klausimais. Deja, taip yra su šeimos klausimais Vakaruose – skaičiai ir faktai rodo, kad šeimos atžvilgiu Vakarai nudegradavę žemiau nei į tamsiuosius viduramžius ir moraline-seksualine prasme yra juodžiausia pasaulio vieta.

Visa tai reikalauja pilno atstatymo (“reset“) grįžtant į pradmenis.

Principai kuriuos pateikiu straipsnyje (Bernardinuose) yra ne mano išradimas, o amžina klasika. Aš tik surenku, sulyginu, referuoju, gryninu didelės apimties medžiagą. O prie amžinos klasikos pasaulis/žmonija paeksperimtavęs ir vėl “išradęs dviratį“ arba pasiekęs kairę ausį dešine ranka visada vėl grįžta atgal kaip prie geriausio (optimalaus) sprendimo arba gerosios praktikos. Yra masė tokių atvejų kaip šiuolaikinis mokslas vėl per nauja atranda seną gerai žinomą net trivialią šeimos tiesą. Pvz “vyrams būtina tarpusavyje gyvai bendrauti 3 kartus per savaitę“; “daug broliukų ir sesučių sumažina skyrybų galimybę“, “tradicinę šeima net liberaliausi mokslininkai jau pradeda pripažinti geriausių ekonominiu varikliu klestėjimui“ ir t.t.

Dėl citatos “Daugelis šiandieninių šeimos modelių būtent tokie: dirba ir vyras, ir moteris“:
Reiktų patikslinti – demografiškai mirštančiame vakarų baltųjų pasaulyje, bet ne absoliučioje pasaulio daugumoje.

Kodėl moterys išėjo dirbti į darbus – tai atskira tema. Tačiau demografijos specialistai sako, kad katastrofinė šeimų skyrybų ir demografijos problema spręstina tik grįžtant į klasikinę tradicinę šeimą, grįžtant prie “amžinų moralinių imperatyvų“.

Vienas iš tokių akcentų – moteris pirmiausia turi ne 2 vaikus, bet vyrą! Vyras yra priežastis, o vaikai – pasekmė. Ir jei moters pasąmonėje vaikai yra pirmiau nei vyras – tai jau didelių problemų šeimoje pradžia.

(Čia tiesa, kaltes reiktų suversti nutrūkusiai švietimo tradicijai, bet iš kitos pusės tai amžinai atsikartojanti situacija nepriklausanti nuo konkrečių aplinkybių.)

Kai moteris šiuo klausimu susidėlios teisingus prioritetus pati sau – ji padarys proveržį ir padarys dar daugiau atradimų.

Pavyzdžiui tai, kad šeimą reikia kurti 7 metais anksčiau, t.y. epizode 18-25, bet ne virš 25 metų. Tai yra todėl, kad moters grožis, patrauklumas nužydi daug greičiau nei vyro ir jos vaisingumo langas trumpesnis nei vyro. Per patį savo žydėjimą ji sėdi studijose ir ruošiasi dirbti vyriškus darbus. O tuo metu (iki maždaug 24 metų) yra pats didžiausias vaikinų statistinis aktyvumas ieškant poros ir po to jau krenta visam gyvenimui.

Kai merginos baigia studijas ir susigriebia desperatiškai kurti šeimą – šaukštai jau po pietų. Įskaitant tai, kad didžiausias jų patrauklumas jau krenta ir vaikinų jau trūksta, nes jie per tą laikotarpį spėjo palūžti be moterų priežiūros arba jau susiporavę. Ypač ryškus pavyzdys – Latvijos merginų situacija. Daugybė jaunų gražių universitetus baigusių merginų neranda sau vyrų.

7 metai – ištisas biologinis organizmo ciklas. Tai daug!

Šios negailestingos biologinės pažinčių žirklės verčia iš esmės viską permąstyti ir pervertinti nuo pat pagrindų.

Tokių panašių paradoksų yra daug vyrų ir moterų santykiuose. Juos būtina žinoti ir paisyti. Tai elementarūs ABėCėliniai dalykai VMS srityje.

Atkreipiu dėmesį – daugelis šiuolaikinių skambių vakarietiškų teorijų apie šeimą mąsto šeimą labai plokščiu požiūriu, ištraukdami iš konteksto atskirus fenomenus ir neturėdami bazinių amžinųjų žinių apie šeimos santykius. Tiksliau sakant – nežinodami daugybės santykių paslapčių nagrinėja siaurus fiziologinio pobūdžio aspektus.

Vyro ir moters santykiai yra labai sudėtingas daugiadimensinis reiškinys, kurį Vakarų mokslas dar tik pradeda tyrinėti. Tuo tarpu įvairios pasaulio kultūros sukaupusios didžiulį kiekį tūkstančių metų patirties ir žinių apie šeimos elgesį, praktinius atvejus bei problemų sprendimus.

Todėl konkrečiu atveju – merginos turi gerai pagalvoti – kas joms svarbiau – ŠEIMA AR KARJERA? Šių dalykų vienu metu kokybiškų pasiekti neįmanoma.

Antra medalio pusė yra santykis su vyru. Jei moteris elgiasi teisingu klasikiniu būdu su vyru – ji paskatina jį didelei finansinei sėkmei. O vyras turi geresnį gebėjimą uždirbti pinigus nei moteris. Yra masė pavyzdžių kaip moterys savo vyrus išstūmė į prezidentus, merus, sėkmingus turtingus verslininkus. Be to, vaikų atsiradimas yra stipriausias pasąmoninis paskatinimas vyro darbingumo didinimui.

Taip pat reikia žinoti, kad be moters pagalbos vyras yra vargšas ir niekas. Vyras neturi instinkto tvarkytis su materialiais dalykais, pinigais, taupumu ir sveikata.

Kodėl atrodo, kad rašau moterims? Dėl objektyvių priežasčių.

Pirmiausia todėl, kad būtent nuo moterų sprendimų labiausia priklauso šeima – jos sako paskutinį lemiantį žodį apie šeimos kūrimą ir skyrimąsi, o ne vyras. Ir jos sako lemiančius žodžius visuose esminiuose šeimos klausimuose.

Antra – dėl to, kad moterys yra 80% skaitytojų.

Trečia – dėl to kas VMS temoje moterys yra absoliuti dauguma skaitytojų.

Ketvirta – todėl, kad su vyrais reikia bendrauti apie šeimą pradedant visiškai iš kitos pusės, t.y. ne nuo pačios šeimos temos. Jiems skiriu atskirą specifinį dėmesį ir paskutinius keletą metų apskritai sprendžiau beveik vien vyrų mokymo klausimus. Vyrams skirtos ištisos atskiros grupės.

video-irasas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s