Ar verta blokuoti kitus Facebook’e?

Klausimas: Ką manote apie blokavimą Facebook’e?

Tomas Girdzijauskas:

Bendravime yra tam tikros ribos. Yra dalykinis pagarbus kalbėjimasis užduodant klausimus ir atsakymus.

Tai vadinama objektyvia kalba arba viešais debatais, net jei pozicijos, pažiūros radikaliai priešingos – žmonės randa mandagų būdą apsikeisti nuomonėmis ir įtikinėti vienas kitą argumentais. Jei argumentai yra informatyvūs ir pagrįsti – oponentas norom nenorom keičia savo požiūrį.

Ir yra asmeniškumai, apkalbos ir užgauliojimai, kurie veikia kaip tiesioginis skaudinimas arba asmeninė ataka, nes rodo esminę nepagarbą arba nebrandžią oponento motyvaciją. Tai vadiname subjektyvia kalba. Tokio tipo kalba viešuose bendravimuose yra griežtai draustina, nes veda į rimtus konfliktus ir nesusipratimus lygioje vietoje. Maišo, trikdo konstruktyvų darbą.

Be to, svarbus yra ir dalyvių kiekis.

Jei vyksta privati diskusija nedidelėje grupėje – žmonės vengia atvirai užgaulioti ir situaciją valdyti yra lengviau. Tada žmogų galima perspėti ir jis susipranta.

Tačiau kai vyksta vieša, plati diskusija, kurioje dalyvauja tūkstančiai žmonių – tuomet nėra kitų primonių kaip blokuoti atvirai įžeidinėjančius arba už akių apkalbančius žmones.

Tokia praktika ypač svarbi, žinant, kad dauguma lietuvių yra dešimtmečius mokyklose visiškai nemokinti komunikavimo, bendravimo, mandagumo, neparuošti viešam diskursui ir visiškai nesuvokia ribų. PAINIOJA KRITIKĄ IR ĮŽEIDINĖJIMĄ-ASMENIŠKUMUS.

Kai nebeturi argumentų diskusijoje ir mato, kad pralaimi – peršoka į asmeniškus įžeidinėjimus.

Patirtis vedant organizacijų susirinkimus Lietuvoje tą aiškiai parodė – su tokiais žmonėmis reikia iškart elgtis griežtai.

Įdomiausia tai, kad tie, kurie vėliau suprato savo klaidas – apsigręžė ir pasiprašė atgal, ir buvo mielai priimti bei ypač gerbiami kaip tiesingi mokiniai arba kolegos.

Jei tokie kritiškai nusiteikę žmonės turi kažkokių pretenzijų – kodėl gi jie nesikreipia su savo klausimais asmeniškai, o vietoj to, iškart užgaulioja viešumoje ir dar už akių?

Man yra visiškai aišku, kad tokius žmones reikia griežtai blokuoti, nes bendraujant su tūkstantinėmis masėmis gyvenimo neužtektų kiekvieną kritikierių auklėti asmeniškai.

Tomas Girdzijausko seminaro “Žodžių galia“ ištrauka (visas įrašas>>)

T.Girdzijausko mokymai įmonėms ir organizacijoms>>

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s