Mano vyras manęs bijo

Klausimas: Mano vyras manęs bijo! Sako, jog pamato, kad skambinu, tai bijo pakelti ragelį, bijo gauti žinutę, nes mano, jog ji bus bloga naujiena ar priekaištas. Blogų neberašau, nebepriekaištauju.. ką dar galiu padaryti, kad vyras lauktų mano skambučių?

Tomas Girdzijauskas:

Tai lietuviams vyrams dažna situacija.

Greičiausiai yra 2 priežastys:

  1. Jo paties viduje slypi kažkokia vidinė įtampa nepriklausomai nuo jūsų. Vyro vidinę įtampą geriausiai sprendžia rimti stiprūs koncentruoti vyro asmenybės ugdymo mokymai ir iš jų išplaukiantys sprendimai konkrečioms įtampoms. Tai dažniausiai būna susiję su darbo santykiais, finansiniais įsipareigojimais, kokiais nors interesų konfliktais su svetimais žmonėmis ir panašiais dalykais. Didžiąja dalimi tai vyro darbas su savimi ir moteris čia gali kažkuria prasme ir dalimi vyrui padėti, paskatinti jį, bet greičiau netiesiogiai – savo palaikymu, pagalba. Beje, vertėtų pasitikrinti ir vyro širdies ir kraujotakos sveikatos būklę.
  2. Matyt, kad kažkokia jums pačiai nežinoma, nenujaučiama forma jūs pasakote kažką jam skausminga, ko jis negali pakelti. Atminkite, kad moters emocijų poveikis į vyrą yra gerokai didesnis, nei įsivaizduoja moterys. Tai kas moteriai atrodo švelni pastaba – vyras gali tai pajausti kaip stiprų smūgį. Gali būti, kad vyras dar nespėjo atprasti nuo anksčiau buvusių (kaip jūs paminėjote) blogų žinučių ar priekaištų. Arba gali būti, kad jūsų žodžiuose dar yra kažkas likę, kas jį skaudina. Tai reikia vienu ar kitu būdu išsiaiškinti.

Kaip žinome, lietuviškose šeimose vyksta apie 68% skyrybų. Tai rodo, kad nežiūrint noro kurti šeimas ir gyventi kartu, visgi dauguma šeimų vienu ar kitu būdu pažeidžia esminius bendravimo dėsnius. Didele dalimi tai yra klaidos pokalbiuose, bendravime, vienos ar kitos formos skaudinimai pasakomi tiesiai į širdį.

Viena pačių svarbiausių šeimos santykių taisyklių – teikite tik malonumą ir nė mažiausio skausmo!

Rekomenduojame:

Rekomenduojame T.Girdzijausko seminaro “Žodžių galia“ įrašą. Įsigyti>>

T.Girdzijausko audio knygos>>

copy-of-zodziu-galia_teisingo-kalbejimo-paslaptys

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s