Kodėl šiuolaikinė moteris turėtų norėti gyventi su vyru

Klausimas: Kodėl šiuolaikinė, išsilavinusi, savarankiška moteris turėtų norėti gyventi su vyru, o ne viena su vaikais? O jei lengviau vienai? Tėvas gali bendrauti su vaikais ir negyvendamas kartu. “Dėl vaikų“ argumentą atmetu, nes sunku pasakyti, kas jiems geriau konkrečioje situacijoje.

T.Girdzijauskas:

Net jei neįmanoma sugyventi kaip vyrui ir žmonai, tačiau įmanoma sugyventi kaip tėvui ir motinai.
Tuo atveju, jei kyla santykių krizė – šias dvi funkcijas galima ir įmanoma atskirti.

Kiek ir kaip, kartu ar atskirai – tai jau susitarimo reikalas. Svarbu, kad gerai jaustųsi vaikai.

Pagrindinė problema kyla tuomet, kai po skyrybų motina apskritai atsiriboja nuo buvusio vyro ir tuo būdu uždaro vaikų širdis tėvui. Tėvas fiziškai ir juridiškai lyg ir gali pasiekti vaikus, bet vaikai elgiasi pagal motinos širdies pavyzdį – kaip galvoja, kalba ir elgiasi motina tėvo atžvilgiu taip pradeda elgtis ir vaikai. Jei moteris mintyse ex-vyrą niekina ir nekenčia – tą mintį ir jausmą kopijuoja ir vaikai. Tėvas gali belstis į vaikų širdis, bet jie nenorės bendrauti. Seni patyrę žmonės sako “motina draudžia vaikams bendrauti su tėvu“.

Štai kodėl Europoje daugybė (greičiausiai – dauguma) vyrų/tėvų po skyrybų realiai negali pasiekti savo vaikų, nors ir formaliai ir fiziškai galėtų juos pasiekti.

Tai nebūtinai tiesmukas atviras motinos draudimas. Pakanka vien to, kad žmona mintyse negatyviai galvoja apie vyrą  ir pati nenori bendrauti. Taip atsitinka todėl, kad skyrybų priežasčių ieškoma tik kitame, o neieškoma savyje.

Šios problemos (arba bent jau tokiu mastu) nėra Islame, kur tuo atveju jei vyras ir žmona nebegali intymiai arba apskritiai gyventi kartu – sutuoktiniai  toliau lieka tėvo ir motinos rolėse sutardami. Tėvas toliau rūpinasi šeima, pilnas tėvo ryšys su vaikais išlieka.

Vakarų šalyse tokios šeimos krizės baigiasi kraštutinumais: arba slapta neištikimybe arba visišku išsiskyrimu ir atsiribojimu.

Seminaro Vidinio dialogo valdymas įrašą galite įsigyti>>

tomo-girdzijausko-seminaras

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s