Ji sako, kad vestuvėse jos tėčio nebus

Klausimas: Mano draugei – 27,man – 29. Supažindinau ją su savo šeima. Ji labai nesutaria su savo tėvais, ypač tėčiu. Žinau, kad tam yra objektyvių priežasčių. Ji sako, kad vestuvėse jos tėčio nebus, nenori manęs net supažindinti su juo. Kaip elgtis? Atėjo laikas arba-arba.

Tomas Girdzijauskas:

Šiek tiek trūksta detalių atsakymo tikslumui. Atsakysiu pagal suteiktą informaciją:

  1. Dėmesingai ir labai atsargiai, taktiškai išsiaiškinkite, ar merginos konfliktas su tėvu neslepia kokių nors rimtų problemų, kurios galėtų netikėtai išnirti ateityje. Pirmiausia – kokia jo psichinė-nervinė, genetinė sveikata ir panašiai. Kokios problemos bebūtų tėvo pusėje didelės ar mažos -turite apie jos tėvą ŽINOTI (ypač – jei pas jį didelės problemos) ir įsivertinti riziką ar jūs jas pakelsite ateityje, jei jos išnirtų. Jei mergina yra jums labai vertinga, o potencialios tėvo (arba su juo susijusios) problemos nedidelės – tada vienas sprendimas. Jei tėvo problemos didelės, o dėl merginos yra abejonių – labai gerai neskubėdamas pagalvokite ką daryti toliau.
  2. Tėvą labai vertėtų bent pamatyti, blogiausiu atveju – bent jo veidą, arba bent fotografijas.
  3. Taip pat pasiaiškinkite ar tėvo problemos jau nėra įdėtos į merginą ir galėtų aktyvuotis ateityje net jei nebūtų jokio tiesioginio ryšio, kontakto, bendravimo su jos tėvu.
  4. Paprašykite, kad merginai leidus jos tėvui galėtumėt (ir iš pagarbos ir dėl aiškumo jums pačiam) bent laišką parašyti, pranešti jog jūs turite rimtų ketinimo į jo dukrą ir norite jo palaiminimo/pritarimo. Padarykite viską ką galima, įmanoma iš savo pusės, o kaip reaguos tėtis – čia jau jo reikalas.
  5. Taip pat pasiaiškinkite kodėl ji nesutaria su savo mama. Pats faktas, kad dukra nesutaria su tėvais yra labai rimtas dalykas. Dažniausiai tai būna todėl, kad vaikai nežino ir nevykdo savo pareigų tėvams. Deja, Lietuvoje dauguma vaikų nežino savo pareigų, nes niekas jų to nemokino. Jei mergina žinotų ir vykdytų savo pareigas – 50% šios problemos išgaruotų. Tiesą sakant, ne iškart. Požiūrio ir elgesio pokyčiui iš jos ir tėvų pusių reiktų keleto metų, bet tai begalo svarbu visam likusiam gyvenimui. Taigi, jei jūs norite kurti su ja rimtus santykius, labai rekomenduoju ateityje ją atsargiai pakreipti tokia linkme, kad ji pati laipsniškai susitvarkytų su savo santykiu į tėvus. Antraip tai kels nuolatinę nereikalingą įtampą naujai porai/šeimai. Aš nesakau, kad tėvų (vyresnės kartos) charakteriai auksiniai, tačiau svarbiausia – išsišluoti savo kiemą, t.y. susitvarkyti su savo charakteriu/elgesiu/santykiu. Tėvų tikrai nereikia auklėti, tai jų pačių reikalai.
  6. Jei jos tėčio nebus vestuvėse – pagalvokite, o ar jums pačiam tai svarbu ar ne? Jei jums pačiam tai neatrodo labai reikšminga – nedarykite iš to didelės problemos. Tai merginos ir jos tėvo asmeniniai reikalai.
  7. Jei jau ketinate tuoktis – jei norite ir jei jums atrodo svarbu – pasikalbėkite su savo tėvais apie merginos tėvo potencialaus nedalyvavimo vestuvėse klausimą. Jei tavo/vaikino tėvai pritars – tai apskritai, manau, galbūt galima uždaryti šį klausimą.
  8. Dar kartą pakartoju – svarbiausia yra išsiaiškinti ar po tėvo ir merginos santykiu potencialiai neslypi kokios nors rimtos problemos. Jei neslypi – tai visi kiti su tėvo dalyvavimu vestuvėse susiję klausimai, manau, yra antraeiliai.

Rekomenduojame:

Bilietus įsigyti čia>>

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s