Kai pinigai svarbiausia

Klausimas: Mano artimųjų aplinkoje taip pat ne vienas, kuriam pinigai ir geras darbas (nesvarbu, kokia lytis), vienas aukščiausių prioritetų gyvenime. Aš jauna mergina, man tai ne prioritetas. Kaip teisingai bendrauti su artimaisiais šiomis temomis jų neužgaunant?  

Tomas Girdzijauskas:

Žmonės susifokusavę į pinigus todėl, kad iš ankstesnės epochos paveldėjo nepriteklių ir elementariausių daiktų bei poreikių užpildymo trūkumą. Tai, kad jie labai sureikšmina pinigus ir darbą yra kompensuojanti reakcija, ir tokią būklę turi milijonai Rytų Europos postsovietinių žmonių.

Žiūrint iš visuomenės raidos fazių, iš platesnės perspektyvos – tai  yra vėluojanti branda.

Jie yra lyg maži vaikai suaugusiųjų kūnuose.

Nesureikšminkite tokios žmonių būsenos, žiūrėkite į tai kaip į natūralaus augimo dalyką, žaiskite su jais lyg su vaikais tam pačiam lygyje – juk tai visiems reikalinga ir svarbu.

Džiaukitės, kad jiems sekasi su pinigais, buitimi, daiktais, domėkitės jų žaislais ir žaidimais kartu. Tai bus ir jums naudinga, nes pinigai ir daiktai yra būtini.

Kai jie subręs, kai užpildys visą savo stygių, kai pasisotins kokybiškais daiktais ir kokybišku maistu – tada praregės, kad gyvenime yra dar svarbesni dalykai už pinigus.

Žaisdami su tokiais žmonėmis, kartu jūs nuolat turite priminti, kad yra dar aukštesni prioritetai ir laiku grįžti prie jų.

Kai žmogaus gyvenimas užsipildo ir pasiekia balansą, paaiškėja, kad tarp visų pačių svarbiausių gyvenimo prioritetų pinigai tikrai nėra pirmoje vietoje, ir gal net nėrą antroje. Turtingiausi žmonės susifokusavę ne į pačius pinigus, bet į nepaprastai įdomią veiklą ir prasmę veikloje, malonumą sau ir malonumą kitiems.

Rekomenduojame: 

Pilną įrašą įsigyti galima: https://goo.gl/forms/uAqTzPzVGH3zvRcI2

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s