Vyrui neįdomūs dvasiniai dalykai

Klausimas: Ką daryti, jei vyrui visai neįdomūs dvasiniai dalykai, viskas apsiriboja “tuo ką matau“? Seku paskui vyrą, tačiau jaučiuosi blogai, nes aplinkoje nėra su kuo net pasišnekėti apie “gilesnes temas“..Ar galiu su tokiu žmogumi nugyventi visą gyvenimą,
jei pati esu vegetarė, praktikuojanti jogą?

Tomas Girdzijauskas:

 • Kiekviena siela turi savo gyvenimo ir augimo trajektoriją, savo kelią. Sielos negalima nei versti, nei kaltinti, nei smerkti dėl jos esamos būklės. Priimkite vyrą tokį koks jis yra.
 • Visų rimtų, senų ir gilių dvasinių mokymų galutinė praktinė išvada yra mylėti artimą kaip save. Dvasiniai mokymai yra teorinė dalis, o praktinis įgyvendinimas – tai tiesioginis rūpestingumas.
 • Taigi rūpinkitės savo vyru, jei jau jį pasirinkote. Ir jei iš tiesų rūpinsitės juo – jis laipsniškai po truputį darysis jums vis labiau artimas. Jei mes įdedame jėgas į objektą – jis tampa mums brangus. Jei jūs JAU ESATE vyras ir žmona – džiaukitės, kad apskritai turite vyrą, nes vyrai yra deficitas, o juo labiau – šeimyniški vyrai.
 • Vyrai ir moterys visiškai skirtingai suvokia kas yra “dvasiniai dalykai“, todėl neskubėkite galvoti, kad vyras visiškai nesidomi. Greičiausiai jis bent šiek tiek domisi, bet jūs to nežinote. Pagal induizmą kiekvienas vyras yra gryniausias Šyva pradas, pagal kitas tikybas – vyras atstovauja dangiškąjį pradą. Todėl vyras net nežinodamas daro dvasinį poveikį moteriai. Kadangi pagal induizmą vyras yra gryniausias Šyva dieviškas pradas, tai moteris turi su juo elgtis kaip su dievišku elementu.
 • Čia būtina priminti, kad analogiška taisyklė galioja ir iš vyro pusės į moterį, bet kiekvienas turi pradėti nuo savęs ir nereikalauti iš kito.
 • Rūpindamasi vyru ir ieškodama jame gerųjų savybių jūs laipsniškai atrasite jame daug svarbaus ir įdomaus sau. Didelė dalis (ir ypač lietuvių) vyrų jaučiasi vieniši net turėdami šeimas. Jie patys nemoka atsiverti bendravimui, todėl išmokus išklausyti sutuoktinį, išklausant jį, santykiuose įvyksta didelį pokyčiai į gerą pusę.
 • Jei gilesnes temas išstudijuoti iki giliausių gelmių – ratas  apsisuka ir grąžina atgal prie tų pačių kasdieninių gyvenimiškų dalykų, tačiau jie įgauna labai stipriai prisotintą prasmę. Taip ir su šeima – staiga ji įgauna didžiulę svarbą. Vakarų pasaulyje  pateikiamoje jogoje dažniausiai pateikiama tik apie 1/8 viso to kas iš tikrųjų turi būti tikroje klasikinėje jogoje. Tikroje jogoje pagrindinis uždavinys yra vyriškos (solar Serpentine Pingala of the right side) ir moteriškos (‘lunar Serpentine Ida’ of the left side) galių suderinimas. Yra iš esmės du būdai tai daryti:
  • gyvenant atsiskyrus nuo žmonijos – retiems žmonėms tinkamas
  • ir gyvenant visuomenėje, šeimoje – didžiajai daliai žmonijos tinkamiausias kelias
 • Taigi šeimos santykių, šeimyninio gyvenimo valdymas, tvarkymas, gerinimas yra sklandžiausias, natūraliausias jogos kelias, tinkamas didžiajai žmonijos daliai. Savidisciplina, kurios reikalauja šeima, veda prie dvasingumo (prie ko veda ir joga).
 • Taip pat žinokite, kad pilnaverčiam žmogaus gyvenimui ir savirealizacijai yra būtina ir verta turėti sutuoktinį. Gerai, jei sutuoktinis yra idealiai tokios pasaulėžiūros kaip jūsų, tačiau dabartiniame tikybų ir tautų sumaišties pasaulyje surasti tikybiškai idealų sutuoktinį darosi sunku. Puiku, jei sutuoktinis yra išmintingas ir autoritetingas dvasiniuose dalykuose, tačiau jis neprivalo būti jūsų pilnaverčiu dvasiniu mokytoju. Pats lyties priešingumas yra augimą skatinanti, auklėjanti gamtos savybė. Jūsų vyras geriausiai žino jūsų vertę, jūsų silpnąsias ir stipriąsias savybes, pats jo buvimas greta jūsų didžiąja dalimi tramdo ir balansuoja moters jausmus. Todėl nereikalaukite iš vyro per daug, o įdėkite į jį save ir jis taps artimesniu jūsų idealui.
 • Rūpinkitės juo ir jis rūpinsis jumis ir tai yra praktine prasme dvasingiausia sutuoktinio funkcija.
 • Mokinkitės bendravimo – komunikavimo su vyru, mokykitės moteriškos išminties ir šeimoje įvyks stebuklai.

Rekomenduojame:

T.Girdzijausko seminarų įrašai, kuriuos galima įsigyti šiuo metu: https://goo.gl/forms/AHPMTBr4B5DSWem33

copy-of-zodziu-galia_teisingo-kalbejimo-paslaptys

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s