Ko reikia asmenybės augimui?

Klausimas: Ko reikia asmenybės augimui?

Tomas Girdzijauskas:

Asmenybės augimo (dvasinės) mokyklos. Ji atsakys į svarbiausius klausimus, taps svarbiausiu energijos šaltiniu ir atvers gyvenimo pramę. Rinktis vieną seną stiprią asmenybės ugdymo (arba dvasinę) tradiciją-mokyklą-sistemą, kuri turi tūkstančių metų stažą ir jungtis prie jos ilgam arba visam gyvenimui. Jei pabandžius ta sistema netiks – nedelsiant rinktis kitą iš geriausių sąrašo. Tokių stipriausių tradicijų pasaulyje yra: Judaizmas, Kristaus mokymas, Islamas, Induizmas, persų Zoroastrizmas, Daosizmas, Budizmas, Bahai, senosios etninės religijos, galima sakyti, ir Vakarų (ezoterinė) tradicija ir kt. Konkrečios tradicijos pasirinkimas – asmeninio skonio reikalas.

Svarbi pastaba: nesustoti ieškojime, jei esamas mokymas nepatenkina poreikių, neteikia atsakymų –  visus pasaulyje egzistuojančius psichologinius, dvasinius, religinius, asmenybės augimo ir tobulinimo mokymus galima sudėlioti į tam tikrą kokybinę hierarchiją, laiptinę arba piramidę. Šioje laiptinėje yra VISI atsakymai ir visos žinios, kokių tik žmogui gali prireikti gyvenimo eigoje.

Būtini 3 elementai:

1. Susirasti asmeninį dvasinį mokytoją (geriausia – tos pasirinktos tradicijos atstovą, bet nebūtinai), arba net eilę mokytojų iš įvairių išminties tradicijų, jei vieno mokytojo atsakymai nepakankami. Pirmiausia – bazinis mokytojas (būtina susirasti asmeninio augimo arba dvasinį mokytoją, autoritetą). Rasti mokytojus galima 2 būdais (gal ir daugiau yra, bet šie man žinomi):

  1. sekant minties siūlą (per esamas temas, keičiant temas, imant naujas temas) ir aktyviai ieškant aistringų žmonių, kurie žino gyvenimą giliau ir plačiau už tave/jus.
  2. fiziškai peržengiant savo komfortišką erdvę, t.y. keliaujant toliau nei anksčiau į naujas vietas, miestus, šalis. 

Kaip bendrauti su mokytojais arba daugiau už tave žinančiais žmonėmis?

  1. jiems reikia uždavinėti klausimus, daug klausimų, aktyviai
  2. klausyti labai dėmesingai
  3. laukti kantriai kol viską išpasakoja, užbaigia mintį, neskubėti klausti naują klausimą (užsirašinėti savo klausimų eilę)
  4. kai jis aiškiai baigią mintį – tada duoti kitą klausimą
  5. nenutraukinėti jo kalbos, išskyrus labai svarbius atvejus
  6. elgtis labai pagarbiai ir paslaugiai, atsilyginti už žinias viskuo kuo gali – laiku, dėmesiu, pagalba, pinigais ir t.t. – tai priklauso nuo tavo galimybių

2. Susirasti geriausius įmanomus aukščiausio pasaulinio lygio šaltinius (knygas, internetinius šaltinius) ir geriau – iš pirmų rankų, t.y. tik originalus ir/arba vertimus kuo arčiau originalo. Vertimuose prarandama daug prasmės.

3. Susirasti minimum dar 1-2 žmonių bendraminčių (geriausia – gyvą grupę), su kuriais kartu intensyviai tyrinėti asmeninio augimo klausimus ir šiais žmonėmis rūpintis kaip savimi, ir į kuriuos kreipiamasi pagalbos esant reikalui (tarpusavio pagalba). Geriausiu atveju – jungtis prie didesnės gyvos bendruomenės ir joje dalyvauti, teikti ir imti tarpusavio rūpestį ir pagalbą. Jei tokių bendraminčių nėra (pasiekiama, arti, prieinama) – tokiu žmogumi gali būti ir mokytojas/-ai. Tai gali būti ir žmonės internete, bet tai jau blogiausiu atveju.

Reklama:

seminaru

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s