10 patarimų tavo laikui

“Neturiu laiko“, “Kaip bėga laikas“. Girdėta? Sakyta sau mintyse? Turbūt labai dažnai. Kartą pagalvojau, jei manęs paklaustų ko noriu dovanų, atsakyčiau – LAIKO.

Rodos, dėl technologijų (kurios sutrumpino daugelio veiklų padarymo laiką iki prieš šimtą metų neįsivaizduojamai mažos trukmės) turėtume turėti marias laisvo laiko. O yra kitaip. Visi užkrauti ir visiems trūksta laiko. Technologijos sutaupė laiko, bet kartu jų gausa tarsi to laiko ir “pavogė“ iš mūsų. O gal visa esmė požiūryje į laiką?

Forbes pataria:  vietoj dėmesio fokusavimo ar dejavimo (sau ar kitiems) dėl  laiko trūkumo reikia galvoti kam turime laiko. 

Tad gal tikrai verta keisti požiūrį į laiką ir pradėti planuoti laiką?

T.Girdzijauskas viename savo seminarų į komentarą “Neturiu laiko laiko planavimui“ atsakė,  -“laiko neturime, nes neplanuojame jo“.

Nuo ko pradėti, jei niekada neplanavome? Yra begalės knygų, mokymų šia tema. Entrepreneur pateikia patarimus, kuriuos galima taikyti tuoj pat:

  1. Visą savaitę vesk savo darbų planą ir užrašyk visas savo mintis, pokalbius ir veiklas. Tai padės tau suprasti, kiek daug tu gali padaryti per dieną ir kur brangus laikas naudojamas. Pamatysi, kiek laiko iš tikrųjų panaudojama rezultatų gavimui ir kiek laiko išvaistoma bergždžioms mintims, pokalbiams ir veikloms. 
  2. Bet kokia tavo sėkmei svarbi veikla ar pokalbis, turi turėti vietą tavo darbų plane – t.y. turi būti paskirtas konkretus laikas tam. Darbų sąrašai turi tendenciją ilgėti iki tiek, kad tampa neįmanoma juos įgyvendinti. Šiuo atvejų vertingos yra darbo knygos. Paskirk laiką sau ir pažymėk laikus aukštos kokybės mintims, pokalbiams ir veiksmams.
  3. Planuok atiduoti mažiausiai 50 procentų savo laiko, kuris bus skirtas mintims, veikloms ir pokalbiams, kurie lemia didžiausią produktyvumą.
  4. Planuok ir laisvą, atitrūkimo nuo darbų laiką. 
  5. Pirmas 30 min. kiekvienos dienos skirk savo dienos suplanavimui. Nepradėk dienos, kol nebaigei laiko plano. Pats svarbiausias tavo dienos laikas – skirtas laiko planavimui.
  6. Prieš kiekvieną pokalbį ar užduotį, 5 minutes apmąstyk kokio rezultato tu nori pasiekti. Tai tau padės suprasti kaip atrodo sėkmė dar prieš pradedant. Ir tai taip pat sulėtins laiką. Taip pat skirk 5 minutes po pokalbio ar veiklos, apmąstymams ar pasiekei norimo rezultato. Jei nepasiekei, ko trūko? Kaip kompensuosi tą trūkumą per sekantį pokalbį ir darbą?
  7. Užsidaryk ir pakabink ženklą “NETRUKDYTI“, kai tau būtina pabaigti darbus.
  8. Neskubėk atsakinėti į atėjusius el.laiškus (ar skambučius) vien dėl to, kad jie pasirodė pašto dėžutėje. Nebūtina be atokvėpio skirti žmonėms dėmesio, nebent tai yra labai svarbu tavo reikalams, verslui. Vietoje to, pasižymėk laiką savo darbo knygoje atsakymams į el.laiškus ir neatsakytiems skambučiams.
  9. Užblokuok kitus dėmesio “vagis“. Tokius kaip Facebook’ą ir kitas socialinės medijos formas (nebent naudoji šiuos įrankius verslo tikslais).
  10. Atmink, kad yra neįmanoma padaryti absoliučiai viską. Tačiau taip pat turėk minty, kad didelė tikimybė, jog 20 proc. tavo minčių, pokalbių ir veiklų “pagamins“ 80 proc.rezulatų.

Forbes sako: – Vertink savo laiką ir kiti jį vertins

Reklama: 

Pa(si)dovanok puikią dovaną artėjantiems naujiems metams – unikali darbo knyga PLANUOKIS

dd

Kaip įsigyti: https://goo.gl/forms/oPsqRiJxqO776lQ32
Plačiau, kuo ji naudinga ir verta, rasite >> čia

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s