Priekaištai – tabu šeimoje

Klausimas: Ar moterys tikrai viską išsigalvoja ir pyksta bei prikaišioja dėl niekniekių? Mes su draugu nuolat pykstamės nes jis sako, kad aš tiesiog prisikabinėju, bet aš negaliu būti laiminga ir tylėti kai jis ignoruoja mano norus apie tvarką namuose ir dėmesį man iškeičia i laiką su draugais, TV ar PC..

Tomas Girdzijauskas:

 • Ši problema yra gerai išnagrinėta, aprašyta, pastatytas taškas ir ją reikia spręsti greitai ir paprastai, nes yra kitų svarbių spręstinų problemų porų santykiuose. Moters priekaištų problema yra ne turinyje, bet formoje. Net mažiausi priekaištai yra labai pavojingi santykiams.Priekaištai yra ne tik mažai efektyvūs, bet tai yra žiauri ir neišmintinga priemonė siekiant savo asmeninės gerovės. Asmeninės, bet ne šeimyninės. Reikia veikti visiškai kitokia, t.y. – labai išmintinga forma.
 • Problema yra komunikavimo BŪDE, FORMOJE, FORMATE. Priekaištai yra labai pavojingas dalykas, galintis labai greitai sugriauti santykius ir moterys tai padaro išties fatališkai (santykių prasme), pačios savo rankomis. Priekaištai yra iki tiek pavojingi, kad senovėje kai kuriose tautose žmonas už tai bausdavo rimtomis viešomis bausmėmis, kad visos kitos žmonos matytų kaip tai rimta. Tiesa, tai kraštutinumas, bet jį atmetus pačių priekaištų pavojus nė kiek nesumažėja.
 • Prieš išreikšdama priekaištą moteris atsineša lyg ir teisingą intenciją – ji kuo nors nepatenkinta, t.y. nori gauti kokį nors malonumą, kurio tikisi, tačiau vyras to nedaro. Dauguma šiuolaikinių vyrų neteikia malonumo moteriai todėl, kad jų niekas to nemokino ir kiekvienas vyras daro taip kaip supranta, t.y. intuityviai. Kartai pataiko, kartais – ne. Tam, kad išties moterį aptarnauti, suteikti jai daug džiaugsmo ir malonumo ir dar nuolat – reiktų rimčiau pasistudijuoti medžiagą, susipažinti su vyro pareigomis ir, aišku, jas vykdyti.
 • Maža to, kuriant šeimą reikia išsiaiškinti suderinamumus: sutapimus ir nesutapimus vertybėse ir lūkesčiuose ir neturėti tuščių iliuzijų apie kito žmogaus trūkumus, taigi nereikalauti to, ko neįmanoma gauti.(žr. Pažinčių taisykles)
 • Taigi, kur problema? Problema tame, kad moteris savo nepasitenkinimą išreiškia geliančiu, skaudinančiu, žudančiu TONU, INTONACIJA. Paprastu figuratyviu pavyzdžiu kalbant, štai ką jaučia vyras gaudamas priekaištus: moteris “duria“ vyrui į širdį (žodžių pagalba duria į jausmus), sakydama “atsipjausiu tavo širdies, nes tu man neduodi valgyti“. Kuo baigiasi toks veiksmas? Vyro žūtimi, t.y. santykių, ryšio, bendrumo, jausmų žūtimi iš vyro pusės. Kitaip sakant moteris naudoja neadekvačią priemonę vyro išjudinimui. Moteriai atrodo, kad ji PASKATINS vyrą priekaištaudama, o vyras tai patiria kaip neadekvačią agresiją, prieš kurią (santykių artumo ir tarpusavio susirišimo prasme) jis yra beginklis.
 • Moterų/žmonų priekaištai vyrų pojūčių požiūriu yra žaiurūs smurto aktai, kuriuos moterys naudoja kasdieniniame buitiniame lygyje prieš vyrą. Vietoj to, kad išmintingai švelniai ir kantriai kreipusios vyrus, jos pigiu, greitu ,tiesmuku, grubiu, psichologiniu laužimu siekia greito ir joms reikalingo rezultato. Įdomiausia tai, kad moterys tokį veiksmą atkakliai kartoja daug kartų. Kodėl kartoja? Todėl, kad priekaištai yra neefektyvus būdas. Taip, galima vyrus dalinai išprievartauti, ir nenorom jis vykdys tai, ko šitaip išsireikalauja žmona, tačiau ilgajame laikotarpyje tai baigsis blogai. Moteris įpranta priekaištus naudoti kaip normalią priemonę, o tuo pačiu metu vyras tolsta nuo žmonos.

seminaro-moterimsapie-vyrus-ir-seima

 • Kodėl priekaištai veikia kaip žiaurus smurtas? Todėl, kad tarp žmonių yra PATS ARTIMIAUSIAS RYŠYS koks tik gali būti. Jei tokie priekaištai būtų reiškiami tarp tolimų arba svetimų žmonių – klausytojas pakraipytų galvą, pasijuoktų sau mintyse ir nueitų. Jei tai būtų draugai – po tokių priekaištų draugas gal ir pagalvotų, bet labai į širdį neimtų. Tačiau, tarp vyro ir moters efektas yra labai rimtas ir net baisus, nes per laiką priekaištavimas baigiasi rimtomis pasekmėmis. Kuo ryšys artimesnis – tuo stipresnį poveikį turi net nedidelis veiksmas.
 • Atkreipkite dėmesį, kad iš vyrų pusės beveik nėra tokio reiškinio kaip priekaištai.
 • Dar vienas svarbus momentas: moterų emocijos yra žymiais stipresnės, moteris apskritai gaivališkesnė nei vyras, todėl vyrai neatlaiko tokių moteriškų emocinių smūgių: užsidaro, pradeda uždarą,slaptą gyvenimą, pradeda galvoti apie kitas moteris, o jei neturi galimybės susirasti kitą moterį arba žinių kaip spręsti situaciją – pradeda gerti ir degraduoti, kas vadinama lėtine savižudybe. Lygiai taip elgiasi ir mažas vaikas – jei tėvai jam daro spaudimą, jis pradeda negaluoti.
 • Ką turi daryti moteris? Apskritai kalbant, jos pretenzijos nėra išsigalvojimai daugumoje atvejų. Dažnai ir dažniausiai jos yra teisėtos, teisingos ir neatsitiktinės (nors kartais būna kad moterys neadekvačiai vertina situacija, bet tai būna ir vyrams), tačiau pretenzijas reikia reikšti ne spaudimu, o tik labai mandagaus, begalo kantraus, tačiau atkaklaus, nepaliaujamo, gal net įkyraus prašymo forma.
 • Dar daugiau – yra keli profesionalūs būdai, kaip moteris gali išjudinti vyrą, aišku – jei tai apskritai objektyviai įmanoma (čia gali būti rimta motyvacijos problema). Apie šiuos būdus jau buvo kalba daug kartų.
 • O taip pat moteris turi žinoti, kad vyro negalima ir neįmanoma paveikti tiesmuku būdu. Efektas bus atvirkštinis ir dar su nepageidaujamomis pasekmėmis.
 • Dėl ko moteris priekaištauja – vyrui gali atrodyti ir dažnai atrodo, kad tai niekniekiai. Bet specialistų, šeimos specialistų ir moterų sferos akimis žiūrint tai yra ne niekniekiai, o svarbūs dalykai. Tai normalūs, normalių moterų poreikiai ir reikalavimai.
 • Taigi, dažniausiai TURINYS, kurį nori išsakyti moteris vyrui yra teisingas, tačiau FORMA būna tragiškai bloga ir net labai pavojinga šeimai. Tai supratusioms moterims atsiveria akys, kad jos laužėsi į atviras duris – vyras viską ir bet ką dėl moters padarytų, jei ji priekaištus pakeistų mandagiais bei pagarbiais prašymais.
 • Ir dar vienas esminis dalykas: šeimoje mes neturime teisės reikalauti. Mes turime tik pareigą aukotis dėl sutuoktinio, rūpintis juo taip kaip rūpinamės savimi. Tai dar viena priežastis, kodėl būtina kardinaliai keisti komunikavimo formą.

Susiję straipsniai:

Rekomenduojame:

cd-prekyboje-isigyk-1

 

Reklama

2 komentarai “Priekaištai – tabu šeimoje

  1. Elena, ar seksizmas tai, kad yra statistika, kad moterys dažniau naudoja psichologinį smurtą (į ką ir eina priekaištai). Ar ta statistika seksistinė?
   Ar moksliniai įrodymai, kad moterys pasako daugiau žodžių nei vyrai yra seksistiniai?
   Ir galiausiai, klausia moteris – ne vyras. Ar girdėjote geriausią patarimą – kad pradėti reikia nuo savęs?

   Loreta

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s