Kas yra pasitikėjimas savimi ir kaip tapti savimi pasitikinčiu?

Klausimas: Pasitikėjimas savimi: kokia Jūsų formuluotė: kas tai yra?Ir Jūsų metodas kaip pasiekti pasitikėjimą savimi?

T.Girdzijauskas:

Religiniai ir sekuliariniai šaltiniai į šį klausimą atsako skirtingai. Tačiau juos galima suvesti į vieną bendrą versiją.

  1. Nereliginė/sekuliarinė linija pasitikėjimą savimi suveda į rimtą, gilų savęs pažinimą, savo stipriųjų ir silpnųjų savybių pažinimą ir savikontrolę (self management). Į tai įeina savo veiklos efektyvinimas, t.y. tikslų pasistatymas (savimotyvacija) ir siekimas, laiko ir resursų valdymas ir t.t.
  2. Religiniai šaltiniai pasitikėjimą savimi suveda į ryšį (pasitikėjimą) su Dievu, kaip aukščiausia, viską kuriančia ir valdančia galia, įskaitant ir mūsų likimus.

Tai geros traktuotės, bet yra dar geresnė – jų abiejų sinergija, sintezė, apjungimas.

Pagal ją, iškart imamos abi šios aukščiau pateiktos traktuotės ir jos dar labiau patikslinamos/sugriežtinamos:

Žmogaus viduje giliai glūdi dieviška kibirkštis, dieviškas šviesos elementas, veikiantis amžinu būdu pagal tuos pačius amžinus dėsnius. Šis šviesos elementas yra galios šaltinis ir save pažįstantis žmogus atranda ir “prisijungia“ prie šio galios šaltinio.

Būtent galios šaltinio savyje atradimas ir duoda pasitikėjimą savimi.

Pagal Dovydo psalmes, mes visi esame Dievo vaikai, Dievo sūnūs ir kol kas esame maži (žinių, savęs pažinimo, gyvenimo patirties, dvasinės brandos prasme), tačiau bręsdami įgijame savybes (galias), apie kurias net nesapnavome anksčiau.

Kitaip sakant, žmogus (Dievo vaikas) pažindamas save atranda, kad jo paties viduje slypi dieviškas pradas ir galia, leidžianti jam pasiekti viską ko nori, įgyvendinti svajones ir pilnai realizuoti save. Štai kodėl NHC 2,2 tekste parašyta “iš viešpataus virš visko“.

Giliąja prasme, pasitikėjimas savimi – tai žinojimas kas aš esu, stiprus įsisąmonintas ryšys su savimi, su savo gyvybės šaltiniu, su savo galios šaltiniu.

Žemiška žmogiška prasme kalbant tai socialinių arba gamtinių galių turėjimas, kuris gali reikštis:

  • žiniomis, protu;
  • valdžia, komunikaciniais gebėjimais;
  • pinigais, materialiu turtu, darbiniais pasiekimais;
  • sveikata, lytiniu pajėgumu;
  • ir kt.

Stiprų pasitikėjimą savimi žmogus įgija tuomet, kai perpranta kokios nors galios formulę (žino priėjimą prie energijos šaltinio) ir nuolat pakartojamai vis gauna ir gauna galią.

Tačiau galioje ir pasitikėjime savimi egzsituoja hierarchija.

Yra žmonės, kurie žino tik vieną konkretų galios šaltinį arba horizontą.
Ir yra kiti žmonės – kurie žino visą galios šaltinių hierarchiją ir nepaliaujamai pakartoja galios įgyjimą (pasitikėjimą savimi) skirtinguose lygiuose, situacijose, skirtinguose gyvenimo etapuose ir iš esmės skirtingose srityse. Būtent ši pasitikėjimo savimi formulė yra įdomiausia.

Savimotyvacijos temoje esminis momentas yra kilimas Maslow poreikių piramide. Esminį vaidmenį vaidina dvi aukščiausios pakopos Malsow poreikių hierarchijoje. Šių pakopų pasiekimas yra ekvivalentiškas pasitikėjimui savimi ir galiai. Tai labai senos tūkstantmetės žinios, kurias Maslow tik reinterpretavo ir perteikė.

Rekomenduojame:

Copy of T.Girdzijausko seminarų CD IŠPARDAVIMAS

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s