Kodėl mūsų seneliams nereikėjo jokių patarimų?

Kodėl mūsų seneliams nereikėjo jokių patarimų dėl vyrų ir moterų santykių ir nebuvo beveik jokių skyrybų. Jiems nereikėjo knygų ‘kaip turėti laiminga santuoką’ ir kt. Kodėl? Kodėl šiandien žmonės tokie savanaudžiai, kodėl jie daugiau nebenori santuokos ir vaikų? Kaip tai atsitiko?

  1. Senelius konsultavo per amžius nešama žodinė tradicija ir kiti žinių srautai. Keičiantis pasauliui (formos prasme) ir kraustantis bei maišantis tautoms visą šeimos know how reikia perkelti į naują aukštesnį kokybinį lygį, didesnį grynumą, nes analogiški procesai vyksta ir kitose gyvenimo srityse. Vienos tautos (misijos prasme) specializuojasi į automobilių gamybą arba gamtos išteklių eksplotavima, o kitos rafinuotai išmano meilės poeziją, intymumą, moralę bei vaikų auklėjimą. Dabar tokias misijas reikia realizuoti naujais būdais, nes formos kinta visose srityse.
  2. Seneliai naudojo žinių tradicijas, tačiau nebūtinai knygų forma arba tiesioginiu būdu
  3. Stiprių šeimų visuomenės daugumoje atvejų ir visais laikais puoselėja, saugo ir perduoda žinias, paslaptis apie šeimos santykius savo vaikams. Be to, yra liaudies išmintis, patarlės, priežodžiai, pasakos, dainos – jose meilės tema yra visada centre. Tai keliauja arba žodine tradicija iš lūpų i lūpas arba knygomis.
  4. Taip pat seneliai klausėsi šventyklose ir šventikų mokymų, kurie retransiliuoja senas klasikines žinias apie šeimą, beje, irgi iš knygų.
  5. Savanaudiškumas (selfishness) yra viso pasaulio globalus reiškinys. Jis veikia net religingiausias bendruomenes, tačiau šios turi gerus senus vaistus nuo egoizmo.
  6. Egoizmas yra gamtos dalis, vadinamas “kairiaja” puse. Be egoistinio siekio/motyvo  žmogus net piršto nepajudintų, neaugtų, netobulėtų. Egoizmas yra tobulėjimo nagatyvusis variklis, botagas varantis tinginį pirmyn.

  7. Jei svanaudiškumas peržengia sveiką normą, būtinąsias ribas, jei žmonės nenori santuokų ir vaikų – tai būtent šie žmonės, šios visuomenės “pasirašo sau mirties nuosprendį“, patenka į išnykusių tautų sąrašus ir jų vietą užima gyvybingos tautos. Gamta nemėgsta tuštumos. Išlikimas, dauginimasis, stiprios šeimos yra pačių tautų asmeninė problema.

Prekyboje:

vyru

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s