Kodėl Lietuvai svarbus tavo pašaukimas

Jei žmogus myli savo darbą, niekada gyvenime nedirbs, nes darbas jam – malonumas.

Mokydamiesi iš tėvų klaidų šių dienų vaikai turėtų žinoti, kad labai svarbu jausti pasitenkinimą darbu ir karjera.
Ką daryti jaunuoliams, kurie atsidūrė kryžkelėje ir turi skubiai pasirinkti? Deja, tai nelengvas klausimas. Norint išlaikyti gyvenimo egzaminą, pirmiausia reikia apgalvotai ruošti namų darbus. Teisingai pasirinkti profesiją, gyvenimo kryptį, pagrindinę veiklą svarbu, nes:
a) darbuotojams pasirinkus netinkamas profesijas, įmonės praranda milijonus pinigų;
b) kenčia ne tik įmonės – patys darbuotojai patiria depresiją ir praranda norą, ką nors veikti apskritai;
c) įstrigę netinkamame darbe žmonės graužiasi, patiria asmeninio gyvenimo problemų. Tai kelia trintį nesutarimus, blogas nuotaikas darbe, dėl to tenka perkvalifikuoti darbuotojus.
Tinkamai pasirinkta veikla, darbas leis pasiekti didesnės asmeninės laimės ir geresnės karjeros.
Daugiausiai nuveikia žmonės, kurie mintyse yra nuolat susikoncentravę į vieną temą, o ne susiskaldę į darbą ir hobį. Idealu, jei laisvalaikio pomėgis ir darbas sutampa. Natanas Rotšildas (turbūt pats turtingiausias žmogus per paskutinius kelis šimtus metų) sakė tą patį – „aš neskaitau romanų, nežaidžiu kortomis, nevaikštau į teatrą. Didžiausias mano malonumas – mano verslas“.
Vienas garsiausių pasaulio biliardo čempionų savo veiklą laikė hobiu, kol čempionatuose pradėjo uždirbti milijonus. Dabar jis vien tik žaidžia biliardą, nors anksčiau negalvojo, kad laisvalaikio pomėgis taps pagrindiniu užsiėmimu.
Senovės indų pamokymuose rašoma, kad pagrindinė finansinės sėkmės paslaptis yra mylėti tai, ką dirbi. Ir atvirkščiai, jei žmogus daro ką nors ne iš meilės sau ir kitiems vienu metu – bus sunku prisiversti ilgai ir kokybiškai dirbti. Nemylimą darbą dirbantis žmogus apgaudinėja ir save, ir kitus. Jei žmogus myli darbą, vadovas darbe suteikia jam visišką asmeninę laisvę, veikti ką tik nori, nes tai skatina kūrybiškumą.
Jei darbuotojas myli darbą, bus labiau patenkintas pripažinimu, svarbiu vaidmeniu darbe, o ne dideliu atlyginimu. Tai geriau nei gauti didesnius pinigus, tačiau būti tik sistemos varžteliu, kurį galima bet kada pakeisti kitu.
Vienoje stambiausių JAV korporacijų atlikti tyrimai parodė, kad darbuotojai leistų mažinti savo atlyginimus ketvirtadaliu, jog galėtų dirbti tai, kas jiems patinka.
Įveikti iššūkius, įdėti indėlį ir turėti palaikantį darbdavį – to darbuotojai siekia labiau nei algos.
Tačiau grįžkim prie pradžių.
Vienos stambios, berods, kino industrijos kompanijos vadovas yra pasakęs, kad žmonės labiausiai perka ne tai, ką mes kuriame prievartaudami patys save. Atvirkščiai, tai kas slypi giliausiose mūsų širdies kertelėse, kas mums nepaprastai jautru ir kas svarbiausia, ko mes dažnai neįvertiname, būtent tai reikia kelti į viršų ir paversti masiškiausiu produktu. Būtent tai bus labiausiai perkama. Verslo istorijoje yra daugybė pavyzdžių, kai emocingi niekučiai sukėlė didžiausius pardavimus. Ypač geras pavyzdys – muilo operos, kurios nepalieka televizijos ekranų daugybę metų.
Anna Mary Robertson Moses, garsi JAV tautodailininkė, visą gyvenimą dirbo žemės ūkyje kartu su tėvais, kol būdama 72 metų ėmė piešti ir jos vienas piešinys 2006 metais buvo parduotas už 1,2 milijono dolerių. Tai parodė, kad net senatvėje ne vėlu atrasti savo profesiją, o ką kalbėti apie žmones pačiame jėgų žydėjime tarp 30 ir 50 metų.
Japonija – dar įdomesnis pavyzdys, parodantis, kad visa tauta, visa valstybė gali ir turi atpažinti savo pašaukimą arba misiją dėl visos žmonijos. Pokario Japonijos padėtis buvo labai sunki, tačiau suburta mokslininkų grupė sugalvojo, kaip šaliai susipažinti su savimi iš naujo, kaip atrasti geriausius visos Japonijos talentus esant visai naujai istorinei situacijai. Atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kuo japonų tauta išsiskiria profesiniu požiūriu. Buvo padarytos visai šaliai svarbios išvados ir Japonija vos per kelis dešimtmečius aplenkė visas kitas šalis ir tapo antra pasaulio ekonomika po JAV. Tai įrodymas, kad savęs, savo talentų pažinimas be kitų dalykų duoda ir didžiausią naudą ir  visai visuomenei.

T.Girdzijauskas

Su kodu PA50 iki birželio 1 d. seminaro “Kaip atrasti savo pašaukimą“ įrašui 50 proc. nuolaida!

Copy of dizainas

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s