Žmona nuolat priekaištauja

Klausimas:Esame pusmetį susituokę, o žmona nuolat priekaištauja, kad nenupirkau kailinių, buto ir t.t. Dirbu tą patį darbą kaip ir prieš santuoką, o dabar ir papildomai uždarbiauju. Pervargstu. Bet to nepakanka. Negaliu uždirbti (ar sutaupyti) kiek reikalauja žmona. Netinkamai mąstau? Persikvalifikuoti?

Atsakymas:Bendro aiškumo dėlei būtina, kad vyras ir žmona kartu sudarytų objektyvų šeimos bendrų finansinių prioritetų sąrašą. To reikalauja pinigų valdymo ABC. Jei žmonos reikalavimai sutampa su šiais prioritetais – vyras turi didinti savo darbinį produktyvumą, t.y.  uždirbti daugiau pinigų.

Jei nesutampa – šie moters keliami poreikiai turi būti atidedami vėlesniam įgyvendinimui. Kaip sutarti dėl atidėjimo, jei moteris visvien to nori – čia jau jų tarpusavio susikalbėjimo, švelnumo, išminties reikalas. Paprastai moteris matydama, kad jos finansiniai norai nesutampa su objektyviais šeimos poreikiais – pati supras ir atidės šiuos poreikius ateičiai.

Tačiau moters priekaištai – tai atskira problema.
O iš kitos pusės – vyras turi vykdyti savo pareigą aprūpinti žmoną tuo ko jai reikia. Norint rasti pusiausvyrą tarp visų šių dalykų – būtina gilintis į išminties mokymus.

Prieš vedant reikėjo merginai užduoti 4 esminius klausimus, tam tarpe reikėjo sužinoti ir merginos gyvenimo būdą bei finansinius “apetitus“.

Tačiau dabartinėje situacijoje darykite 2 lygiagrečius veiksmus:

l-234052

Iš vienos pusės esate žmonos reikalavimų “apsuptyje” ir norėdamas išsaugoti savo jėgas turite daryti manevrus:

 • BŪTINAI studijuokite pinigų valdymo ABC (personal money management). Tada jūs suprasite, kokias didžiules finansines klaidas daro dauguma lietuvių. Tai leis jums pradėti aiškiai kaip ant delno matyti kas iš tikrųjų vykta su pinigais jūsų šeimoje ir kokie (neteisingi) pinigų valdymo įpročiai aplink Lietuvoje. Dauguma lietuvių gyvena ne pagal galimybes.
 • Kartu su žmona darykite bendrą šeimos (o praverstų ir savo bei žmonos) pinigų leidimo prioritetų sąrašą. Atnaujinkite jį dažnai. Minimum kas mėnesį.
 • Pasiskaičiuokite arba paprašykite, kad žmona pateiktų skaičių – kiek maždaug jai reikia pinigų per mėnesį arba per metus.
 • Paprašykite ją, kad ji padarytų bent vieno mėnesio šeimos finansinę apskaitą. Ji reikalinga pradiniam atraminiam orientavimuisi. Jei ji to nesiimtų – pradėkite daryti jūs.
 • Jums kaip vyrui nebūtina viską žinoti apie (asmeninius, šeimos) finansus, tačiau pagrindinius principus ne tik labai praverstų, bet ir būtina, žinant kiek toli lietuviai nuklydę šioje temoje, kaip gyvena ne pagal galimybes ir kiek daro finansinių klaidų.
 • Tam turėtų pakakti kelių mėnesių gilinimosi.
 • Kai jūs pakankamai gerai suprasite šią temą:
  • Nustosite/nustokite jūs pats daryti rimtas pinigų leidimo klaidas. Dauguma planetos žmonių uždirba palyginus gerus pinigus, tačiau visiškai nemoka jų panaudoti – iššvaisto.
  • Tada pamatysite ar žmona gerai elgiasi su pinigais ar ne.
  • Jei ji iš tikrųjų elgiasi blogai (kas yra žymiai rečiau nei vyrai) – reiks ieškoti būdo, kaip ją švelniai iš tolo išmokinti pinigų ABC. Pradžiai pakaktų įsigyti teisingą geriausių pasaulyje bent 3-10 knygų rinkinį.
 • Visas šis procesas gali jūsų šeimoje padaryti tylią šeimos finansų revoliuciją be aukų.
 • Jei paaiškės, kad labiau išlaidaujate jūs – teks jums išmokti taupymo.
 • Jei paaiškės, kad šeimos realūs pamatuoti finansiniai poreikiai yra didesni nei jūs uždirbate – reiks galvoti kaip didinti jūsų efektyvumą, o ne šiaip prievartauti save uždirbti daugiau.

Todėl, iš kitos pusės, vyras turi besąlygiškai vykdyti tai ko reikia žmonai. Reikia išsiaiškinti tiksliau – gal žmonai iš tikrųjų būtinas ir namas ir kailiniai? Gal tai yra pamatuotas jos prašymas?

 • Pagalvokite ar ir kaip galėtumėte tokius pinigus uždirbti inovatyviais, iki tol neišbandytais būdais.
 • Darykite viską, ką galite šia kryptimi.

Tarp šių dviejų procesų: jūsų produktyvumo didinimo ir tikrų šeimos (t.y. žmonos) poreikių išsiaiškinimo reikia ieškoti kompromiso ir balanso.

Kartu paėmus visa tai vers jus mokintis švelniau, šilčiau ir kokybiškiau bendrauti/kalbėtis su žmona.

Žmona neturėtų jums priekaištauti jokiu klausimu, tačiau moterį galite nuraminti tik savo tvirtu, ramiu vyrišku autoritetu ir rimtu dvasiniu augimu.

Dvasinis augimas, abstraktaus mąstymo lavinimas, rimti išminties mokymai vyrui duoda energijos šaltinius, kurie atstato jo galią, duoda būtent tai, ko jūs, vyras, labiausiai norite.

http___www.pixteller.com_pdata_t_l-226052

Prenumeruokite svarbiausias naujienas – įveskite savo e-paštąReklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s