Patarimai poroms

Patarimas poroms Nr.1

Visi pokalbiai tarp vyro ir žmonos, vyro ir moters, turi būti vedami tik švelniausiu pagarbiausiu tonu. Kelti toną (rėkti) galima tik ekstra, ypatingais, pavojaus, perspėjimo, gelbėjimo atvejais. Net nedidelis tono kilstelėjimas pradeda sniego lavinos reakciją emocijose

http___www.pixteller.com_pdata_t_l-226052

Patarimas poroms Nr.2.

Jei jums daro psichologinį spaudimą – jūs neturite to klausyti. Draudžiama klausyti skaudinančius žodžius. Pasyvus smūgio priėmimas yra savęs žudymas.
Jei kažkas sako skaudinančius žodžius arba spaudžia psichologiškai, reikia vengti to visais įmanomais būdais, pvz., mandagiai atsakyti „ačiū, supratau“, ir skubiai nutraukti pokalbį savo iniciatyva.
Yra rekomenduojami 3 žingsniai ginantis nuo psichologinio spaudimo:
a) nedelsiant švelniai ir minkštai keisti pokalbio temą;
Jei tai neveikia:
b) tiesiai, mandagiai pasakyti, kad negalite toliau klausyti arba dalyvauti pokalbyje, nes, pvz., skubate, turite reikalų, dabar ne laikas pokalbiui, negalite šiuo metu priimti šios informacijos, prašote atidėti pokalbį, tema jums perdaug skausminga, nesate kompetentingas šiuo klausimu;
Jei tai neveikia:
c) paskutinė priemonė. Jei žmogus jūsų negirdi ir vis vien tęsia spaudimą, jūs privalote iškart palikti pokalbio vietą, nekomentuodamas, kur ir kodėl jūs išeinate

Patarimas šeimoms Nr.3 – Pagarba tėvams:

a)gerbti jų nuomonę ir išklausyti ją iki galo, nenutraukiant. Niekada negalima prieštarauti tėvams nors ir nesutinki su jų nuomone, galima tik prašyti ko nors. Tačiau po 18 metų ribos žmogus turi pats daryti savarankiškus atsakingus sprendimus.
b) Tėvų poilsis yra šventas dalykas. Gyvenant su tėvais, būtina laikytis jų poilsio ritmo ir žadinti juos tik ypatingais atvejais.
c) Gyvenant toli nuo tėvų, būtina su jais periodiškai pabendrauti, bent kartą metuose, nuolat pasiteirauti, ar jiems nereikia kokios pagalbos ir pasistengti suteikti tą pagalbą.
d) Jei kuris nors iš tėvų yra sunkaus charakterio ir nuolat skaudina savo aštriu elgesiu – neteisiant jo ir rodant begalinę pagarbą, reikia su tuo iš tėvų rečiau bendrauti, t.y. laikytis atstumo, esant galimybei vengti nereikalingų kontaktų.

http___www.pixteller.com_pdata_t_l-226042

 

 

Reklama

Vienas komentaras “Patarimai poroms

  1. Taip. Šie patarimai gali duoti „kosmetinės“ naudos. O tikriau gali sušvelninti simptomus, bet pagydyti ne. Čia patariama kaip apsaugoti save nuo puolimo. Taigi kiekvieną sekantį kartą teks daryti tą patį ar kažką panašaus. Ir jei prieinama prie „Jūs neturite to klausyti“ ir jūs imatės sekančių priemonių, tai pokalbio tema ir jos energija lieka iki galo neišsikrovusi, nugrimzta į pasąmonę, ten kaupiasi ir nuolatos veikia bei palaiko įtampą santykiuose.

    Taigi patiriant psichologinį spaudimą. Verta pastebėti ar tas spaudimas momentinis, ar periodiškai pasikartojantis. Jei momentinis, tai tiesiog verta suprasti, pajusti tą žmogų ir jam iš karto atleisti už šį išpuolį. Tiesiog ramiai išklausyti ir leisti ištekėti toms pretenzijoms nepriimant jų asmeniškai. Pagaliau galima tiesiog prieiti ir švelniai apkabinus pasakyti „Tu šiandien kažko susinervinęs. Tau turbūt sunku.“.

    O jei tai periodiniai išpuoliai – jau problema įsisenėjusi ir prireiks kur kas daugiau kantrybės bei savęs tobulinimo. Teks kruopščiai mokytis nesusikurti sau įtampos, kad nenustotum mylėjęs ir nesusikurtum priešiškumo. O tai yra matyti mylimą žmogų tiesiog susinervinusi ir suprasti, kad tokia būsena niekam nėra maloni. Taigi atjausti prisiminus savo pykčio būseną, kuri tiesiog degina iš vidaus. Suprasti, kad žmogus visada išreiškia tik save ir niekaip negali kito „sutepti“. Ir jei tas žmogus mylimas – leisti jam išsisakyti, kad jam palengvėtų. Būtent priešiškumas, vidinis priešiškumas kursto ir įkrauna tokius išpuolius. Tad palaipsniui mažėjant pasipriešinimui – agresyvi energija išteka be adreso ir išsisklaido. „Batareika“ senka ir išsikrauna. Procesas aišku priklausomai ilgas, tačiau tada vyksta spartus tobulėjimas ir „sveikstama“. Po kurio laiko liks tik prisiminimai ir bus net keista „kaip mes anksčiau taip kvailai nesutardavome!?“.

    O su tėvais jau kas kita. Čia jau riša bendra giminės karma ir veikti nepriklausomai nuo jos yra ganėtinai sudėtinga. Daugiau savistovus ir mažiau priklausantis gyvenimas prasideda apytikriai nuo 28 iki 33 metų periode. Taigi iki to periodo galima tik mokytis pastebėti savyje priešiškumą tėvams ir tuo momentu kaip nors atsitraukti. Be abejo kiekviena pretenzija tėvams griauna ir iškreipia asmeninę gyvenimo liniją, tačiau to bijoti neverta, nes neįmanoma to išvengti, jei tos pretenzijos yra. Procesas ir dar ilgesnis ir jame nuolatos mokomasi besąlygiškai atleisti. Tai labai galingas įrankis sparčiam asmeniniam tobulėjimui, nors ir nuolat traukiantis atgal.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s