Kodėl apkalbos pavojingos mums patiems?

Atkreipkite dėmesį į vienišus žmones – kaip dažnai jie apkalbinėja kitus ir suprasite vienintelę jų vienišumo paslaptingą priežastį: jie geros nuomonės apie save ir blogos – apie kitus.

Apkalbos pavojingos todėl, kad suformuoja negatyvų požiūrį ir santykį į kitus žmones

ir tai po to labai stipriai pakenkia mūsų bendravimui su žmonėmis, su visuomene.

Mes pradedame įtarinėti kitus lygioje vietoje, ten kur nėra jokio pagrindo

pradedame kaltinti kitus dėl savo nesėkmių, nors iš tikro reikia kaltinti save, kad esame tokioje aplinkoje, situacijoje ir būsenoje.

Ką reiškia “kenkia mūsų bendravimui“? Komunikavimas, bendravimas yra ne tik didžiausias malonumas tiesiogiai, bet visų kitų didžiausių malonumų šaltinis, nes viską geriausią ir maloniausią gyvenime mes gauname tik per žmones, tik jų dėka. Net apie naują švarų vandens telkinį išsimaudymui mes sužinome iš kitų, apie skanų maistą sužinome, kai jį pagamina – kiti

Pinigų uždirbimas ir verslas tiesiogiai priklauso tik nuo bendravimo-komunikavimo gebėjimo. Kuo žmogus geriau bendrauja – tuo daugiau duoda ir gauna. O apkalbantis užsidaro savyje ir patenka į depresiją.

Kitus apkalbantis žmogus teisia kitus, pastato save į teisėjo ir Dievo sostą, išaukština, pasikelia save virš kitų. Tai labai malonus jausmas, bet tai pražūtinga iliuzija. Realus efektas – žmonės pradeda vis labiau vengti apkalbėtojo.

Koks galutinis apkalbinėjimo rezultatas – visiška žmogaus izoliacija. Jis lieka be draugų, niekas jo nenori nei matyti nei girdėti.

Ypač pavojinga apkalbas girdėti vaikams nuo mažens – tai formuoja negatyvų jų požiūrį į visuomenę ir stabdo jų bendravimą, kontaktus, komunikaciją.

Iš tikrųjų apkalbos yra pats didžiausias bendravimo nuodas, tai didžiausia ir pavojingiausia komunikavimo klaida, sklindanti nematomai, bet visiškai apnuodijanti santykius.

Kalbėti apie kitus reikia tik jiems esant šalia.

Dar vienas atsakymas apie apkalbas: https://girdzijauskas.wordpress.com/2014/02/27/kodel-ir-kaip-apkalbos-veikia-pati-apkalbantiji-ir-ta-kuri-apkalba/

****

Seminaras Vilniuje 2014 gegužės 24

Pranešimų prenumerata metams 121,69 lt.

Naujausios kainos ir produktai

Nauji ypatingų žinių (know how) rinkiniai

SAM_9412

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s