Ką manote apie gedulo tradicijas Lietuvoje?

Ką manote apie gedulo tradicijas Lietuvoje? Ar tikrai yra reikšminga, jei susilaikai nuo linksminimosi tam tikrą laiką- mirus tėvams metus, mirus broliams ar seserims 3 mėnesius? Tai labai individualus dalykas, priklauso nuo situacijos, kokie bvuvo santykiai? Ar būtina laikytis tradicinių kanonų?
Tradiciniai kanonai kaip ir viskas gyvenime turi dvi medalio puse. Iš vienos pusės suaugusiems žmonėms reikalingos kažkokios tradicijos, t.y. per ilgą laiką paveldima nusistovėjusi tvarka žmonių santykiuose ir gyvenime. Jei tradicijų nebūtų – būtų daug nepatogumo ir betvarkės.

Iš kitos pusės tradicijos ir papročiai yra suaugusių žmonių žaidimai. Dažnai tai yra vietinės reikšmės žmonių žaidimai, kurie kitoje pasaulio pusėje atrodytų keistai ir kvailai. Pvz pagal kinų tradiciją dovanoti laikrodį yra labai blogas ženklas, nes jiems tai reiškia linkėti mirties.

Vieni iš papročių yra universalesni ir labiau paplitę pasaulyje, kiti naudojami tik kokios nors giminės, šeimos, dinastijos.

Kiek žinau lietuviškos gedulo tradicijos turi daug panašumų su kitų tautų gedulo tradicijomis, bet šiuo klausimu reiktų kreiptis į specialistus.

Iš vienos pusės tai žmogaus reikalas laikytis ar nesilaikyti konkrečių tradicijų – tai labai priklauso nuo žmogaus pažiūrų, pasaulėžiūros. Iš kitos pusės verta laikytis tradicijų vien dėl pagarbos tiems žmonėms tarp kurių gyveni. Pvz jei jūs atvykstate į tolimą šalį – geriau toje šalyje laikyti jų papročių. Analogiškai jei jūs pagyvenate užsienyje ir grįžtate į savo tėvynę – tada tampa aišku, kad ir kodėl geriau gerbti tėvynės vietinius papročius.

Iš tikrųjų esminis jūsų pasirinkimas yra aplinkos pasirinkimas – pasirinkimas kur, tarp kokių žmonių, kokioj visuomenėj, šaly, mieste, terpėje gyventi. Tai lemia viską.

****

Pranešimų prenumerata metams kainuoja tik 121,69 lt. (naujausios kainos ir produktai čia)

 

SAM_9143

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s