Dabar labai madinga prieš norą turėti vaikų (ir ypač daug vaikų) naudoti argumentą, kad atseit planetoje Žemė ir taip per daug žmonių, ir reikia mažinti jų skaičių. Kaip tai pakomentuomėte?

Dabar labai madinga prieš norą turėti vaikų (ir ypač daug vaikų) naudoti argumentą, kad atseit planetoje Žemė ir taip per daug žmonių, ir reikia mažinti jų skaičių. Kaip tai pakomentuomėte?

Ar tikrai žmonių skaičius pasaulyje yra per didelis – tai labai didelis klausimas.
Manau, kad tai išpūstas politinis-ideologinis mitas.

Jei visus pasaulio žmones su jų sklypais sukelti į vieną teritoriją – tai gautųsi maždaug 3000×3000 kvadratinių kilometrų dydžio gyvenvietė. Tai maždaug Texaso valstija JAV.

Iš tikrųjų visa esmė ir problema yra nemokėjime susitvarkyti su egoizmu ir teisingai panaudoti kolosalius ir faktiškai bekraščius gamtos resursus. Problema yra besaikiame vartojime ir paranojiškame materialių dalykų vaikymesi.

Be to kuo daugiau vienišų žmonių – tuo blogiau panaudojami resursai, nes vienišiai norėdami kompensuoti artimų žmonių teikiamus malonumus – juos brangiai perka iš svetimų, t.y. žymiai brangiau gyvena. Vieniši žmonės yra labai neekonomiški ir tai žinoma finansų ministerijų lygmeniu, todėl kai kuriose šalyse būna taikomas viengungių mokestis.

Kai žmonija išmoks susitvarkyti su egoizmu, žmonės – su tarpusavio santykiais – planetoje galės gyventi daug daug kartų daugiau žmonių nei gyvena dabar.

Nuorodos

Overpopulation: The Making of a Myth

Overpopulation is a Myth

The Overpopulation Myth

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s