Kaip (pasi)tikėti savimi? Kaip išmokti nesusierzinti ir nesužlugdyti santykių?

Kaip (pasi)tikėti savimi taip širdingai, kad artimo nepasitikėjimas neveiktų ir neskatintų nuleisti rankų? Kaip išmokti nesusierzinti ir nesužlugdyti santykių, kai artimas žmogus įkyriai primena praeities negatyvą (tikiu, motyvuodamas jo nekartoti)?

Tai du dideli stambūs svarbūs atskiri klausimai. Atsakau tik trumpai, jei norite daugiau – rašykite privačiai.

  • Tikėjimo ir pasitikėjimo savimi savybės yra beveik viena ir tas pat. Stipriausią pasitikėjimą savimi žmogus įgija, kai pradeda suvokti, kad už jo, aukščiau jo yra kolosali kurianti sąmoninga jėga. Apie tikėjimo galią pasiskaitykite Naujajame Testamente. Ten daug kartų apie tai pasakyta, pvz: “jei tursi tikėjimą bent kaip garstyčios grūda – pajudinsi kalną“. Kitaip sakant, tai yra tikybos, religijos sritis. Net visai nereligingi bet labai savimi pasitikintys žmonės turi tikėjimą, tik jį įvardina kita forma. Tačiau tradicinė išmintis pataria jungtis į stiprų dvasinį mokymą. Tuomet laikinos žemiškos žmonių nuomonės ir elgsena nebedaro tokios lemiančios įtakos.
  • Jei artimas žmogus sako skaudinančius žodžius, tai reikia visai atskirai išmokti žodžių galios pamokas. Yra daugybė puikių patarimų kaip galima suvaldyti savo liežuvį ir savo ausį, kaip išvengti piktų žodžių, kaip švelniai paauklėti, sustabdyti arba nukreipti artimą, kaip artimą veikti savo pavyzdžiu ir t.t. Tai ištisas menas, tai ištisas didžiulis žinių korpusas. Pasigilinus į šias žinias tampa aišku, akivaizdu ir paprasta susitvarkyti tokiose situacijose. Tai didelė tema į kurią čia nesiplėsiu, jei domina – rašykite privačiai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s