Ačiū, kad esate ! Kaip elgtis, jei tikrai žinome, kad vadovas pavaldinius išnaudoja savo gerbūviui kurti? Ar tai normalu?

  1. Lietuvoje tai dažnas atvejis.
  2. Pirmiausia tai priimkite kaip realiją.
  3. Po to susipažinkite su vadybos-vadovavimo bei įtakos darymo paslaptimis ir susidraugaukite su vadovu DARBINE KOLEGINE PRASME, (ne asmenine! – asmenine prasme reikia laikyti pagarbų atstumą)
  4. kai suprasite vadovavimo paslaptis – pamatysite, kad vadovas yra niekas be pavaldinių o pavaldiniai – niekas be vadovo. Jie tarpusavyje labai stipriai susiję.
  5. tada pradeda aiškėti mechanizmai kaip pavaldiniai gali švelniai mandagiai pagarbiai įtakoti vadovą. Tai daroma netiesioginiais būdais, JAM TARNAUJANT. Tarnavimas – tai milžiniška įtaka. Pvz sekretorius yra vadovo tarnas, tačiau realiam gyvenime jis žino svarbiausias vadovo paslaptis (todėl ir vadinamas secret-orius) ir realiai jį valdo.
  6. pavaldiniai gali tam tikrais atvirkštiniais, netiesioginiais budai daryti didžiulę įtaką vadovui, jei jie patys yra išmintingi ir tai daro diplomatišku ir altruistišku, t.y. ir jiems ir vadovui objektyviai reikalingu budu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s