Žmona nuolat priekaištauja, kad nenupirkau kailinių, buto ir t.t.

Esame pusmeti susituoke, o zmona nuolat priekaistauja, kad nenupirkau kailiniu, buto ir t.t. Dirbu ta pati darba kaip ir pries santuoka, o dabar ir papildomai uzdarbiauju. Pervargstu. Bet to nepakanka. Negaliu uzdirbti (ar sutaupyti) kiek reikalauja zmona. Netinkamai mastau? Persikvalifikuoti?

Bendro aiškumo dėlei būtina, kad vyras ir žmona kartu sudarytų objektyvų šeimos bendrų finansinių prioritetų sąrašą. To reikalauja pinigų valdymo ABC. Jei žmonos reikalavimai sutampa su šiais prioritetais – vyras turi didinti savo darbinį produktyvumą, t.y.  uždirbti daugiau pinigų.

Jei nesutampa – šie moters keliami poreikiai turi būti atidedami vėlesniam įgyvendinimui. Kaip sutarti dėl atidėjimo jei moteris visvien to nori – čia jau jų tarpusavio susikalbėjimo, švelnumo, išminties reikalas. Šiaip normali moteris matydama, kad jos finansiniai norai nesutampa su objektyviais šeimos poreikiais – pati supras ir atidės šiuos poreikius ateičiai.

Tačiau moters priekaištai – tai atskira problema.
O iš kitos pusės – vyras turi vykdyti savo pareigą aprūpinti žmoną tuo ko jai reikia. Norint rasti pusiausvyrą tarp visų šių dalykų – būtina gilintis į išminties mokymus.

Prieš vedant reikėjo merginai užduoti 4 esminius klausimus, tam tarpe reikėjo sužinoti ir merginos gyvenimo būdą bei finansinius apetitus.

Tačiau dabartinėje situacijoje darykite 2 lygiagrečius veiksmus:

Iš vienos pusės esate žmonos reikalavimų “apsuptyje“ ir norėdamas išsaugoti savo jėgas turite daryti manevrus:

 • BŪTINAI studijuokite pinigų valdymo ABC (personal money management) iš ko jūs suprasite kokias didžiules finansines klaidas daro dauguma lietuvių. Tai leis jums pradėti aiškiai kaip ant delno matyti kas iš tikrųjų vykta su pinigais jūsų šeimoje ir kokie (neteisingi) pinigų valdymo įpročiai aplink Lietuvoje. Dauguma lietuvių gyvena ne pagal galimybes.
 • Kartu su žmona darykite bendrą šeimos (o praverstų ir savo bei žmonos) pinigų leidimo prioritetų sąrašą. Atnaujinkite jį dažnai. Minimum kas mėnesį.
 • Pasiskaičiuokite arba paprašykite, kad žmona pateiktų skaičių kiek maždaug jai reikia pinigų per mėnesį arba per metus.
 • Paprašykite ją, kad ji padaryti bent vieno mėnesio šeimos finansinę apskaitą. Ji reikalinga pradiniam atraminiam orientavimuisi. Jie ji to nesiimtų – pradėkite daryti jūs.
 • Jums kaip vyrui nebūtina viską žinoti apie (asmeninius, šeimos) finansus, tačiau pagrindinius principus ne tik labai praverstų ir rekomenduoju, bet ir būtina, žinant kiek toli lietuviai nuklydę šioje temoje, kaip gyvena ne pagal galimybes ir kiek daro finansinių klaidų.
 • Tam turėtų pakakti kelių mėnesių gilinimosi.
 • Kai jūs pakankamai gerai suprasite šią temą:
  • Nustosite/nustokite jūs pats daryti rimtas pinigų leidimo klaidas. Dauguma planetos žmonių uždirba palyginus gerus pinigus, tačiau visiškai nemoka jų panaudoti – iššvaisto.
  • Tada pamatysite ar žmona gerai elgiasi su pinigais ar ne.
  • Jei ji iš tikrųjų elgiasi blogai (kas yra žymiai rečiau nei vyrai) – reiks ieškoti būdo, kaip ją švelniai iš tolo išmokinti pinigų ABC. Pradžiai pakaktų įsigyti teisingą geriausių pasaulyje bent 3-10 knygų rinkinį.
 • Visas šis procesas gali jūsų šeimoje padaryti tylią šeimos finansų revoliuciją be aukų.
 • Jei paaiškės, kad labiau išlaidaujate jūs – teks jums išmokti taupymo.
 • Jei paaiškės, kad šeimos realūs pamatuoti finansiniai poreikiai yra didesni nei jūs uždirbate – reiks galvoti kaip didinti jūsų efektyvumą, o ne šiaip prievartauti save uždirbti daugiau.

Todėl iš kitos pusės vyras turi besąlygiškai vykdyti tai ko reikia žmonai. Reikia išsiaiškinti tiksliau – gal žmonai iš tikrųjų būtinas ir namas ir kailiniai? Gal tai yra pamatuotas jos prašymas?

 • Pagalvokite ar ir kaip galėtumėte tokiu pinigus uždirbti inovatyviais, iki tol neišbandytais būdais.
 • Darykite viską ką galite šia kryptimi.

Tarp šių dviejų procesų: jūsų produktyvumo didinimo ir tikrų šeimos (t.y. žmonos) poreikių išsiaiškinimo reikia ieškoti kompromiso ir balanso.

Kartu paėmus visa tai vers jus mokintis švelniau, šilčiau ir kokybiškiau bendrauti/kalbėtis su žmona.

Žmona neturėtų jums priekaištauti jokiu klausimu, tačiau moterį galite nuraminti tik savo tvirtu, ramiu vyrišku autoritetu ir rimtu dvasiniu augimu.

Dvasinis augimas, abstraktaus mąstymo lavinimas, rimti išminties mokymai vyrui duoda energijos šaltinius, kurie atstato jo galią, duoda būtent tai ko jūs, vyras, labiausiai norite.

*****

 

Reklama

2 komentarai “Žmona nuolat priekaištauja, kad nenupirkau kailinių, buto ir t.t.

 1. Kadangi esu moteris, galiu klausiančiajam kaip vyrui pasakyti – ko moteriai iš tavęs reikia, tai saugumo. Tai žinojimo, kad tu ja rūpiniesi. Kad myli ją, ir TODĖL nori atnešti jai viską ant auksinio padėklo, ko tik jinai neužsimanytų. Kad nori atspėti jos norus pirmiau ir juos įgyvendinti prieš jai juos ištariant. Tokio vyro ir rūpesčio ja nori moteris.

  Bet palauk, tai dar nereiškia, kad turi čia ir dabar apiplėšti banką. Arba dirbti iki mirties iki tų kailinių. Arba, blogiausiu atveju, atnešti jai po kojom nušautą mešką, kad pati kailius išsidarinėtų. Ne.

  Tu turi jai atsiverti ir parodyti, kaip tu nori jai viską duoti, ko tik ji nori. Kaip tau kaip vyrui yra žiauriai svarbu savo moterį padaryti laimingą, duoti jai viską, ko jai reikia. Pirmiausia pasakyk tai. Bet pasakyk taip, kad jai žemė po kojom sudrebėtų. Nebijok parodyti, kaip tau skauda, kad negali suteikti jai to DABAR. Kad esi pasiryžęs iš kailio išsinerti, kad pagreitintum tą laiką. Tegu mato, tegu žino.

  Galiu pasakyti kaip moteris – man būtent to reikia iš vyro. Ne N porų batų, bet žinojimo, tikro jautimo, kad mano vyras yra pasiryžęs bet kam, kad aš turėčiau tokius batus ir tiek, kiek man reikia (norisi? na, moteriai atrodys, kad LABAI reikia 😉 ). Ar kailinius, ar namą, ar dar velniai žino ką.

  Kai tik man vyras parodo, kad jis pirks man kiek aš norėsiu, man žiūrėk nelabai ir bereikia. Nes kišenėje aš turiu ŽINOJIMĄ, kad tai galiu turėti bet kada. Tai man jau ir yra tas jausmas, kad vyras manim pasirūpino. Kad aš jam svarbi, kad jis girdi mano norus, poreikius, kad jis yra pasiruošęs užtikrinti man saugumą.

  Va, dabar bendrai apie tavo žmonos poreikius. Paskaityk knygą “7 artumo lygiai“, ten gerai parašyta. Bet paprastai kalbant – greičiausiai tavo žmona nesijaučia, kad jos tenkinami jos poreikiai pakankamai. Gali būti, kad ir pati tiksliai nežino, kokie tie poreikiai. Kažko viduje trūksta iš bendravimo su Tavimi, ir ji nežino, kas tai yra. Tai ir kala tave prie sienos – kur kailiniai, kur butas, ir t.t. Nes šitų dalykų yra lengva pareikalauti. Be to, ir “legalu“ – visos draugės pritars, kad “tikrai labai reikia“.

  Bet greičiausiai tai ne kailiniai ir ne butas, ko jai trūksta. Kažkokio artumo, saugumo jai trūksta. Kalbėkis su ja, rodyk dėmesį visokiom formom. Ko moterims reikia? Būti išklausytom kai nori išsipasakoti. Paguostomis, kai liūdna. Nori žinoti, kad gali atsiremti sunkią akimirką į vyro petį, pvz. kai aprėkė viršininkė ar vaikas išpylė sultis. Išklausyk, klausinėk jos, kaip gyvena, stenkis pažinti, suvokti jos pasaulį. Ir to nereikės, pajaus, kad esi jai šalia, nori jai suteikti ko jai reikia, ji nusiramins. Užteks ir to pažado, kad kažkada ateity bus ir kailiniai. Jei matys, kad turi nuoširdų ketinimą pasirūpinti ir kailiniais, ir ja pačia.

  Ir tie kailiniai ir butas galbūt taps nebe tokie svarbūs, kai turės saugumo jausmą santykiuose su tavimi kaip vyru.

  Greičiausiai pradžioje bus abiems labai keista ieškoti to, kas jai gali suteikti saugumą. Nebijok, nenuleisk rankų, ieškok. Klausk jos, kaip jinai, kas blogai, kuo gali padėti. Dalinkis, sakyk, kad nori, kad jinai jaustųsi su tavimi saugi. Klausk, ko jai reikia? Kas jai teikia saugumą? Stenkis jai tai duoti. Matydama nuoširdžias pastangas, kasdieną pamils tave vis labiau ir labiau. O kaip ten su tais kailiniais… parašyk po to, ar bereikėjo 😉

 2. Ai dar. Jei netikėtai aptiksi savyje, kad tu visai nenori jai visko nešti ant auksinio padėklo, tai neišsigąsk. Tai irgi svarbi informacija. Apgalvok, kodėl. Kas tau trukdo? Kapstykis. Ieškokit kartu su žmona, kalbėkitės. Kažkas arba jūsų santykiuose jau pastrigę yra, arba turi kažkokį kabliuką iš anksčiau, iš vaikystės, iš tėvų santykių. Kapstykis giliau, neišsigąsk to, ką rasi pirmame lygyje 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s