Ar tėvai turi teisę spręsti vaikui leisti bendrauti su seneliais ar ne?

Ar tėvai turi teisę spręsti vaikui leisti bendrauti su seneliais ar ne? Juk vaikas ateina pasauliui, o ne tik tėvams, t.y. nėra jų nuosavybė. Ką manote?

Už vaiko aukėjimą, būklę ir elgesį iki 18 metų visiškai atsako tėvai ir niekas kitas. Vaikas ateina pasauliui nuo 18 metų.

Yra dvi senos taisyklės:

  1. vaiką auklėja tėvas ir motina.
  2. seneliams pasakyta – džiaukitės anūkais tik iš tolo.

Jei anūkų “auklėjimo“ imasi seneliai – prasideda daug problemų su vaiku ir su tėvais. Vaikų auklėjimui reikia jaunos energijos, sistemos, vieningų taisyklių kurių laikosi visi suaugę kartu. Jei seneliai elgtųsi su anūku TIKSLIAI taip kaip tėvai – viskas gal būtų ir gerai, bet man neteko girdėti apie atvejį, kad seneliai taip elgtųsi. Iš tikrųjų seneliai (daugumoje atvejų) ne auklėja anūką, o lepina, t.y. auklėją atgal – vaikos savybes kurias tėvai stiprina valios ir pastangų pagalba, seneliai silpnina atleidami vadžias. Paprastas pavyzdys – motina draudžia vaikui saldumynus saugodama vaiko dantis ir visą sveikatą. Vaikas senelius prašo saldumynų kai tėvų nera. Ką daro seneliai tokioje situacijoje?

Realioje lietuviškoje situacijoje kurioje stipriai sumišusi šeimos santykių hierarchija tėvai dirba ir vaikus atiduoda auginti seneliams. Ar tai geriau ar blogiau nei daržėlis – nesiimu spręsti. Tačiau jei vaikus augina ir auklėja kas nors kitas išskyrus pačius tėvus – nereiki po to jiems užaugus reikšti pretenzijas ir reikalavimus.

Reklama

3 komentarai “Ar tėvai turi teisę spręsti vaikui leisti bendrauti su seneliais ar ne?

  1. Dabar žmonės dažnai bauginami. Kokie tikslai – neaišku. Kiek tiesos – irgi neaišku. Veikia masinio proto, o gal tam tikros valios įtaka. Ar tikrai reikia vengti skiepyti vaikus? Ar tai negresia ligų protrūkiais? Kiek patikimi skiepai, kaip sužinoti tiesą? Gal iš tiesų farmacinės įmonės viską daro dėl pelno?

    1. Atsakymas labai paprastas – pasidomėkite visame pasaulyje kiek (procentų) medikų ir ypač – farmacininkų kuriančių bei parduodančių skiepus patys save ir savo vaikus skiepyja.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s