Kaip apseinant be aiškinimų ir nurodinėjimų nukreipti jaunesnį žmogų teisinga linkme?

Kaip apseinant be aiškinimų ir nurodinėjimų nukreipti jaunesnį žmogų teisinga linkme, kad nedarytų tų pačių klaidų, kurias pats kažkada darei? Ar tai ne mūsų valioje?

  1. Pirmiausia prisijunkite prie pačios stipriausios žinių tradicijos, kokią tik galite surasti. To dėka jumyse vyks nuolatinis ir ženklus mąstymo ir elgesio tobulėjimas. Jūs tapsite natūraliu pavyzdžiu ir autoritetu. Jei argumentus remsite tik savimi, o ne tūkstantmete tradicija – pastangų galite dėti labai daug, o  poveikis bus mažas. Asmeninis pavyzdys – tai pats efektyviausias kelias pakreipti kitus teisinga linkme
  2. Kai arba jei žmogus kreipsis į jus su klausimais – turėkite pasiruošė gilius, tikslius atsakymus
  3. Neįkyriai rūpinkitės to žmogaus svarbiausiais poreikiais, teikite tik tą rūpestį, kurį jis priima. Nepirškite savo nuomonės, nesikiškite į jo gyvenimą, nedarykit nė mažiausio spaudimo.
  4. Jei manote, kad jam gresia rimtos klaidos – rašykite labai švelnius rūpestingus laiškus lyg karaliui ar karalienei su prašymu-rekomendavimu atkreipti dėmesį į pavojingą dalyką.
  5. Turėkite omeny, kad vaikus reikėjo auklėti iki 3 metų, o vėlesni taisymai yra tik kosmetiniai. Jis pradės keisti save tik tada, kai paragaus gyvenimo ir pats pradės to norėti iš vidaus.
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s