Kokia Jūsų asmeninė nuomonė apie moterų norą po santuokos pasilikt tėvo pavardę?

Kokia Jūsų asmeninė nuomonė apie moterų norą po santuokos pasilikt tėvo pavardę? Pasilikti po brūkšneliu tėvo-vyro? Imti su galūne -ė (neutralus variantas iš kurio tipo nesimato ar ištekėjusi)? Ir tradicinė -ienė?

Moteris labiausiai lemia šeimos privataus gyvenimo būseną namų viduje,
o vyro elgesys, sprendimai, nuomonė lemia šeimos pozicijas ir statusą visuomenėje.

Pavardė – tai svetimiems žmonėms (viešumoje) svarbus paprotinis dalykas skirtas moters šeimyninio statuso atpažinimui.

Kadangi šeimos santykiai su visuomene yra vyro sfera – geriau kad šio klausimo sprendimą moteris atiduotų savo vyrui – kaip jis pasakys taip reiktų ir daryti.

Be to jei ne(visai) sutampa moters ir vyro šeimų ar religijų tradicijos, moteris turi pereiti į vyro tradicijas.

Galimybė atpažinti ar moteris ištekėjusi ar vieniša yra svarbus dalykas visiems svetimiems žmonėms. Tam naudojami žiedai, kai kuriose tautose tai pažymima aiškiai skirtingais rūbais arba keičiama pavardė – moteris tampa lyg vyro nuosavybe. Tačiau įdėmus vyras ir be šių ženklinimų greitai atpažins moteris vieniša ar ne vien iš jos elgesio ir kūno kalbos.

  • Jei moteris nepriima vyro pavardės – tai viešas signalas vyrui, kad ji jo nepripažįsta, t.y. nesijaučia ištekėjusi. Jei realiai tarp jų santykiai yra geri ir jei vyras išmintingas, arba jam tiesiog jokio skirtumo – viskas ok, galima tėvo pavardę laikyti jei moteriai tai svarbu.
  • Tačiau reikia turėti omeny, kad šiuo atveju pavardė yra (šeimyninio) statuso ženklinimas ir kartu tai yra paprotinis-tradicinis dalykas. Daugumoje tautų logika yra paprasta – jei ne(visai) sutampa moters ir vyro šeimų ar religijų tradicijos, moteris turi pereiti į vyro tradicijas. Štai kodėl Islame neleidžiama moterims tekėti už kitų religijų, o vyrams leidžiama. Todėl rekomenduoju atsižvelgti į vyro nuomonę ar jam tai svarbu ir jei svarbu – kaip jis norėtų?
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s