Ką manote apie vegetarizmą?

Mano vaikinas vegetaras, o aš – ne. Jis pats nesugalvojo tokiu tapti, jo tėvai jam nuo mažumės nedavė mėsos. Kokios galimos pasekmės su jo sveikata ir t.t./su vaikais? Mane jis net skatina valgyti mėsą, bet vis dažniau pagalvoju, kad viskas čia tiesiog per daug sudėtinga.
Pasaulyje yra daug maitinimosi sistemų arba metodų. Jų egzistavimą sąlygoja daug aplinkybių įskaitant klimatą ir geografiją. Aš gilinausi ir bandžiau ne vieną.

Vegetarizmui gali būti įvairių priežasčių – nuo idealistinių ir pragmatinių. Man svarbi priežastis atrodo ta, kad net tiems kas mėsą valgo retkarčiais šiuo metu labai sunku gauti sveiką teisingą mėsą. Masiškai gaminamoje mėsoje plinta sunkiai (net šiuolaikiniais būdais) aptinkamos ligos, o taip pat mėsoje dažniausiai būna pavojingų cheminių junginių.

Be to garsus tyrimas Kinijoje (knyga “China Study“, yra lietuviškas vertimas “Natūralus būdas išvengti ligų“) parodė, kad daugiausiai ir sunkiausių ligų kyla būtent nuo gyvulinės kilmės baltymų.Tačiau čia viena nuomonė ir aš nestatau taško. Reiktų turėti dar kelias autoritetingas nuomones iš kitų pusių.

Antra medalio pusė yra ta, kad pvz Lietuvoje gauti daug ir kokybiškų vaisių ir daržovių nėra lengva taip pat.

Dėl galimo poveikio vaikams – reiktų rimtai konsultuotis su pakankamu ir skirtingų specialistų kiekiu, kol bus aiškus verdiktas. Tačiau aš negirdėjau, kad teisingas vegetarizmas sukeltų problemų, t.y. su sąlyga, jei vegetarinis maistas yra pilnavertis, kokybiškas, šviežias, sultingas, pakankamai įvairus, teisingai paruoštas, sotus, valgoma laiku.

Siūlau pasidomėti plačiau, pasigilinti į pačias maitinimosi metodikas pirmiausia

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s